Çentikli Nokia X Geliyor

Finli şirketin kısa bir süre önce ortaya çıkan modeli yeni Nokia X'in en net görüntüleri sızdırıldı. Arka tarafından çift kamera kurulumuna ve ekranda çentik tasarımına sahip olacağı belirtilen cihazın bir hayli ses getireceği dile getiriliyor.

HMD Global'e satılmadan önce Nokia şirketinin ilk Android modeli olan Nokia X'i güncelleyen üreticinin isimde değişiklik yapacağı söyleniyordu. Özellikle Nokia X6 ismi gündemde yer alıyordu fakat, böyle bir isim değişikliğine gidilmeyeceği ve yeni modelin Nokia X adıyla çıkacağı ifade edildi. Ancak eski model ile karışıklık olmaması için yeni modelin Nokia X 2018 adıyla da gelebileceği tartışılıyor.

Sızdırılan görsellere baktığımızda Nokia'nın ilk defa çentik tasarımını benimsediğini görüyoruz. Ayrıca arka taraftaki kamerada yine Zeiss lensine yer veren Finli üretici, bu modelini orta segmentteki kullanıcıları için üretecek. Bundan dolayı arka tarafa çift, öne ise tek kamera yerleştiren Nokia'nın X modeline TA-1099 kod adını verdiğini de açıkça gözlemleyebiliyoruz.

Henüz cihaz hakkında net bir bilgi bulunmuyorken Snapdragon 636 veya MediaTek P60 yonga setinden gücünü alacağı belirtiliyor. 4GB / 6GB RAM seçenekleriyle geleceği ifade edilen Nokia X'in 5,8 inçlik ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca bazı söylentilere göre yalnızca Çin'de satışa sunulacağı belirtilen Nokia X'i dört gözle bekliyoruz.

Peki ya sizce bu Nokia X başarılı bir model olabilir mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.