Cep Telefonları Ergenleri Tam Anlamıyla Bunalıma Sürüklemiş

Cep Telefonları Ergenleri Tam Anlamıyla Bunalıma Sürüklemiş

Akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştıracak avantajlarıyla ifade ediliyorlar. Bize dünyadan ve ilgi alanlarımızdan haberler veriyor, uyarılar, e-postalar gönderiyor, şaşırtıcı fotoğraflar çekiyor, yol tarifleri sunuyor, müzikler çalıyor ve daha pek çok şey kullanışlı şeyler yapıyor.

Tüm bu özellikleriyle, cep telefonlarımız aslında neredeyse tüm bu şaşırtıcı ve kullanışlı özellikleriyle oldukça faydalı gibi görünüyorlar. Yine de ergenlik çağındaki gençler için hala birer depresyon aracı olmaktan öteye geçemiyorlar.

Yeni yazılan bir makeleye göre, 1995 ile 2012 yılları arasında doğmuş olanlar nesil (iGen jenerasyonu) telefonların bu avantajlarından faydalanamıyor, aksine bunalımlara sürükleniyorlarmış. iGen nesli olarak tabir edilen bu kuşak, tam tersine bağımlı ve depresif bir jenerasyon olarak öne çıkıyorlar.

Makalede alıntılanan bir ergenin beyanı da oldukça rahatsız edici görünüyor; 13 yaşındaki bir kız söz konusu beyanında, "iPads'siz veya iPhone'sız bir hayatı anlayabilmek ve tanımak için elimizde bir şansımız yok. Bence telefonlarımızı gerçek insanlardan daha çok seviyoruz" diyor. Makale, ayrıca sosyal medyada haftada telefonları başında 10 saatten fazla zaman geçiren ortaokul ve lise öğrencilerinin sosyal medyada nasıl daha fazla para haracayabildiklerine dair ilginç istatistiklerde veriyor.

Aslında Tamindir.com sayfalarında da bu araştırmayı destekleyebilecek makaleler bulabilmeniz mümkün.

Ergenlik ve Sosyal Medya Kullanımıyla İlgili Dikkat Çekici Detaylar

Çocukların Akıllı Telefonlarını Ellerinden Alırsanız Bakın Neler Oluyor!

Çocuklarınızı Sosyal Medya Üzerinde Korumanın En İyi 6 Yolu

YORUMLAR