Cep Telefonu Alacaklar Dikkat, Cihazlara Yüksek Oranda Zam Geliyor

Cep Telefonu Alacaklar Dikkat, Cihazlara Yüksek Oranda Zam Geliyor

Cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi ürünlere sahip olmayı düşünüyorsanız çok beklemeyin. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci elektronik ürünlere zam geleceğinin sinyalini verdi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, önümüzdeki dönemde elektronik ürünlere ek gümrük vergisi getirileceğini söyledi. Bu durumda cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi ürünlerin fiyatlarında değişimlerin gerçekleşmesi bekleniyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bakanlığının son 18 ayını Ankara 'da bir basın toplantısı ile değerlendirdi. Ekonomi Bakanı, "Önümüzdeki 1 ay içinde ilave gümrük vergilerinde özel tedbirler alınacak. Elektrik, elektronik, cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi ürünlerde ek vergi geliyor" dedi.

Bakanlık, özel ürün gruplarında elektrik, elektronik, tablet ve cep telefonlarının da olduğunu, bunların yanı sıra kimyasal ürünlere de zam geleceğini açıkladı.

Zammın ne zaman yapılacağı hakkında bir bilgi verilmedi, ancak Temmuz ayının sonuna kadar yukarıda belirtilen ürünlerin yüksek oranlarda zamlanması bekleniyor. Zaten ağırlıklı olarak dolar kuru üzerinden işlem gören bu ürünler, yeni vergilendirme oranlarıyla daha da pahalı olacaklar. 

Karşınızda iPhone 6S

HTC Yeni Model Bir Akıllı Telefon Çıkarıyor, Bu Kez Çok Farklı Düşünüyor

YORUMLAR