Cep Telefonunuzu Arkadaşınıza Ödünç Verir Miydiniz?

Cep Telefonunuzu Arkadaşınıza Ödünç Verir Miydiniz?

Cep telefonunuz sizin için ne kadar değerli? Peki ya arkadaşlarınız? Cep telefonunuzu arkadaşınıza ödünç verir miydiniz? Cevabınız evet ise, ne kadar zamanlığına verirdiniz? Amerika'da yapılan bir araştırma sonucu bakın ne gibi ilginç analizlere dayanıyor.

Motorola Mobility'nin yaptığı araştırma ve anket sonuçları, Amerika vatandaşları için gerçekten ilginç bilgiler sunuyor. 518 Amerika vatandaşıyla yapılan testte, Amerikalılar'ın cep telefonlarına bağımlı oldukları kanaatine varılmış. Peki ya neden mi?

Her 7 Amerikalı'dan 1'i, kesinlikle arkadaşları olmadan bir hafta geçirmeyi, telefonları olmadan bir hafta geçirmeye tercih ediyor. Yüzde olarak bakıldığında, bu insanların %74'ü telefonlarının sürekli yanında taşıyor, %60'ı telefonlarıyla beraber uyuyor; hatta bu rakam 18-29 yaş arası insanlarda %84'e kadar yükseliyor.

Dahası ise, bu insanlara telefonsuz bir gün için 100 dolar vermeyi teklif ettiklerinde, %40'nın buna imkansız demesi. Sonuçlar gerçekten şaşırtıcı. 

Böyle bir teste katılsaydınız, siz ne gibi cevaplar verirdiniz? Gerçekten bir gününüzü telefonsuz geçirmemek için 100 doları reddeder miydiniz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın, bizi takip etmeye devam edin.

YORUMLAR