Cepte Yaz Saati Uygulaması Uyarısını Dikkate Alın

Cepte Yaz Saati Uygulaması Uyarısını Dikkate Alın

Gün ışığından daha fazla faydalanılması için 30 Ekim pazar günü kış saati uygulamasına geçilmemesi kararı nedeniyle otomatik saat ayarlı cihazların karmaşaya neden olmaması için dikkat etmelisiniz.

Bundan bir ay kadar önce Resmi Gazete'de yayınlanan karar cep telefonlarında karışıklığa sebep olabilir.  Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla 27 Mart Pazar günü saat 03.00'dan başlatılan yaz saati uygulamasının kalıcı olmasına karar verilmişti. Bu karara göre, 30 Ekim Pazar günü saat 04.00'dan itibaren bir saat geri alınması yürürlükten kaldırılmıştı.

Bu kararla birlikte 30 Ekim’den itibaren Türkiye’nin yeni evrensel saat dilimi UTC+2 yerine UTC+3 oldu. Bu bağlamda BTK cep telefonu operatörlerine bir uyarı da vermişti. Altyapı ve sistemlerde hatalı saat değişikliği nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için tüm tedbirleri alması istenen operatörler, abonelerini ve tüketicilerini telefonlarında otomatik saat değişikliğine karşı uyaracak.

Eğer cihazlarınıza böyle bir uyarı gelmediyse Türkiye'de kış saati uygulamasına geçilmeme kararı nedeniyle akıllı telefonların ve diğer cihazlarda otomatik saat ayarlarının iptal edilmesi son derece önem taşıyor.

Dikkat! BTK’dan Yaz Saati Uygulaması Uyarısı

Kış Saati Uygulaması Tamamen Kalktı, Artık Her Mevsim Yaz

YORUMLAR