Çerçevesiz Lenovo Z5'in Tanıtım Tarihi Açıklandı

Bir süre önce 'tam' çerçevesiz olarak geleceği öğrenilen ve tüm kullanıcıları meraklandıran Lenovo Z5 hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamayla birlikte cihazın lansmanının yapılacağı yeri ve tarihini öğrenmiş olduk.

İlk olarak Weibo'da ortaya çıkan bir konsept görseli sayesinde Çinli Lenovo'nun yeni telefonu gözlemlenmişti. Piyasadaki tüm çerçevesiz ekranlardan farklı olan bu cihazın ekran-kasa oranı neredeyse yüzde 100 seviyesindeydi. Durum böyle olunca pek çok kullanıcı Lenovo Z5'i merak ediyordu. En sonunda Çinli üreticiden bir açıklama geldi ve Lenovo Z5'in 5 Haziran Salı günü tanıtılacağı belirtildi.

Özellikle kamera konusunda farklı bir alana yöneleceği belirtilen Lenovo Z5'in çift 'akıllı' kameraya sahip olacağı dile getirildi. Ayrıca hayli yüksek bir batarya kapasitesiyle geleceği ifade edilen Z5’in tek şarjla 45 gün bekleme modunda kalabileceği açıklandı. Bu durum, şirkete karşı olan beklentiyi de yükseltmeyi başardı.

Çin'de düzenlenecek lansman ile tanıtılacak olan yeni cihaz hakkında pek bilgi bulunmadığını belirtmek gerekiyor. Yalnızca bazı iddialara göre üst düzey bir model olmayacağı söylenen Z5'in 4 yeni teknolojiyle ve 18 farklı patent kapsamında sunulacağı dile getirildi. Yani bu anlamda normal telefonlara göre biraz daha farklı bir model olmasını beklediğimiz Lenovo Z5'i bir hafta sonra tüm detaylarıyla görme fırsatına sahip olacağız.

Peki ya siz çerçevesiz Lenovo Z5'in nasıl bir telefon olacağını tahmin ediyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.