CES 2015 Uzaktan Kontrol Cihazlarının Yılı Oldu

CES 2015 Uzaktan Kontrol Cihazlarının Yılı Oldu

Yüzükler, holografik monitörler, süper akıllı telefonlar derken elektronik cihazları uzaktan kontrol edebilen ürünler CES 2015'te boy gösterme devam ediyor. Thalmic Labs'ın MYO kol bandı da PC üzerinde hemen her programı hareketlerle kontrol etmenizi sağlıyor. 

Video oyunlarını hareketlerle kontrol etmek çok yeni bir buluş değil. MYO kol bandı bu hareketlerle kontrol durumunu sadece kola takılan bir bant sayesinde gerçekleştirmiş. Çok basit hareketlerle kolunuzu bir fare gibi kullanabiliyor, gerekirse yine kol hareketlerinizle heyecanlı oyunları oynayabiliyorsunuz.

Thalmic Labs'ın ürettiği MYO kol bandı henüz daha gelişim aşamasında olsa da CES 2015'te deneyenler tarafından oldukça beğenildi. Basit medya oynatıcılarından, karmaşık resim editörlerine kadar pek çok programı kontrol edebilmenizi sağlayacak olan MYO bilek, kol ve parmak hareketlerinin kombinasyonlarını kullanarak programların menülerinde dolaşabiliyor.  

Kol, bilek ve parmaklarınız arasındaki koordinasyonu iyi sağlayabilmek MYO için önem taşıyor. Bu yüzden bu hareketleri birbiriyle karıştırmamak gerekiyor. Demo sırasında bazı kullanıcıların MYO’u kontrol etmekte zorlandığı görülse de ürüne alışmak sadece biraz zaman alıyor. 

Demosunu buradan izleyebilirsiniz.

CES 2015'te Bu Sene Neler Oldu, Hepsi Geniş Yazı Dizimizde!

Kodak, CES 2015'te Android Telefon ve Tabletini Tanıtacak

Her şeyi Kontrol Eden Yüzük Mordor’da Değil CES 2015'teydi

Acer, 64-Bit ve 4G'li Akıllı Telefonunu CES 2015'te Tanıttı

YORUMLAR