CES 2015’te Swarovski’nin Şarja İhtiyacı Yok

CES 2015’te Swarovski’nin Şarja İhtiyacı Yok

Fitnes için giyilebilir elektronik cihazlar üreten Misfit firmasının CES 2015 Fuar standı göz kamaştırıyor. Kristal mücevher firması Swarovski ile ortaklaşa yeni bir giyilebilir cihaz tasarlayan Misfit’in yeni ürünü, şarja ihtiyaç duymuyor.

Hem uyku düzenini hem de hareketlerinizi takip etmeye yarayan yeni bileklikler oldukça şık ve Swarovski'nin ürettiği özel kristal taşlarla bezenmiş. Swarovski bu yeni giyilebilir elektronik cihazda uçaklarda kullanılan alüminyum alaşımıyla kristal parçacıklarını bir arada kullanıyor.  Bileklik kısmı son derece rahat ve ayarlanabiliyor.

Bilezikler yaktığınız kaloriyi, kat ettiğiniz yolu, hızınızı ve zamanı kontrol edebilmeniz için tasarlanmış. Windows Phone, iOS ve Android sistemlerle entegre olabilen bilezik gerektiğinde dinlenmeniz veya beslenmeniz gerektiğini de size hatırlatabiliyor.

Konvansiyonel batarya sistemiyle donatılan (1’inci resim) bu küçük, şık ama becerikli cihaz 6 ay boyunca şarja gerek duymuyor.  Aşağıda gördüğünüz fuşya rengi ürün ise tamamen güneş enerjisiyle kendini şarj edebiliyor.

Her iki akıllı bilezik 170 ile 250 dolar arasında değişen fiyatlardan piyasaya sürüldü bile. 

Giyilebilir Cihazlar Neden Var?

Samsung'un GiyilebilirTeknolojisi Konferansta Gösterildi

Android Wear - Sizinle Hareket Eden Teknoloji

Acer da Giyilebilir Teknoloji Peşinde

YORUMLAR