Çeşitli Firmalardan Gelen Reklam Smslerini Tek Tıkla Engelleyin

Çeşitli Firmalardan Gelen Reklam Smslerini Tek Tıkla Engelleyin

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlemesi Hakkında Kanun kapsamında 1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren firmalar tüketicilerden onay olmadan reklam içerikli sms ve e-posta gönderemeyecekler. Telekomder’in SMS GELMESİN adıyla yayına aldığı web sitesi de reklam smslerinden bıkan tüketicilerin diledikleri firmadan reklam smsi alımını durdurmalarına yardımcı oluyor.

Telekomder’in sosyal sorumluluk projesi altında hazırladığı SMS GELMESİN web sitesinde onlarca firmaya anında ulaşmak mümkün. Firmadan reklam sms alınımını engellemek için firma logosunun altındaki “X” işaretine tıklamak yeterli ancak kullanıcılar dilerlerse tek bir seferde de tüm firmaları engelleyebiliyor. Bunun için firma / markaların hemen üzerindeki “Tümünü Yasakla” butonuna tıklamak yeterli oluyor. Aynı bölümde kullanıcı kaç firmayı izinli listesine aldığını, kaç firmayı yasakladığını da görebiliyor.

Tüketicilerin cep telefonu numaralarını girerek ücretsiz kayıtlarını oluşturduktan sonra yararlanabildikleri hizmette dikkat çeken nokta ise firma ve markaların kategoriler halinde listelenmesi. Bu sayede kullanıcılar onlarca firma arasından arama yapmak yerine, örneğin; internet sitelerinden gelen reklam sms ve e-postalarını anında kesebiliyor. Kategorilerin haricinde arama fonksiyonu ile de istenilen firmaya daha çabuk ulaşmak mümkün.

Herkesin kullanacağı düşünülerek hazırlandığından son derece basit ve modern arayüze sahip olan SMS GELMESİN web sitesinde firma sayısı oldukça fazla. Ancak kullanıcılar dilerlerse listede olmayan firmaları da yeni bir başlık / firma ekle seçeneği ile ekleyebiliyor.

Cep telefonunuza müşterisi olmadığınız halde yerli yersiz sms gönderen firmalardan bıktıysanız, Telekomder’in SMS GELMESİN hizmeti ile reklam smslerini tek tıkla engelleyebilirsiniz.

Bu servisi nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız Reklam SMS'leri Nasıl Engellenir? adlı blog yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR