Çevrimiçi Oyunları Kullanıp Banka Soydular!

Çevrimiçi Oyunları Kullanıp Banka Soydular!

Ankara'da bir bankanın ATM şubesini soyan suçluların, yakalanmamak için online oyunlar üzerinden iletişim kurdukları ve soygun planı yaptıkları ortaya çıktı.

Suçlular, iletişim kurmak ve planları gerçekleştirmek için geleneksel hızlı mesajlaşma veya telefon görüşmelerine ihtiyaç duymadan, sadece oyunları kullanarak tüm soygunu yapmışlar.

Zanlılar, aralarındaki iletişimi tamamen online oyunlar üzerinden sağladıklarını ve yakalanmamak için hiç bir telefon görüşmesi yapmadıklarını itiraf ettiler.

Ankara'da bir bankanın ATM'lerine para yatırmak için gelen güvenlik görevlilerini silahla etkisiz hale getiren ve 400 bin lirayı alarak kaçan soyguncuların bu planı, emniyet kuvvetlerini de şaşırttı.

Ankara, Yenimahalle ilçesindeki Ostim Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirilen soygun, ATM cihazına para transferi yapan güvenlik görevlilerinden 15 dakika önce motorsikletlerle bölgeye gelen soyguncular tarafından gerçekleştirildi. Zanlılar, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinin incelenmesi ile yakalandılar.

Bu arada soygun planının başka bir güvenlik görevlisi tarafından planlandığı da ortaya çıkarıldı. Akraba olan iki soyguncu adliyeye sevk edilip, tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Türk Bankasına Milyonlarca Dolarlık Siber Soygun

Aksiyon Filmi Gibi iPhone Soygunu Gerçekleştirdiler!

YORUMLAR