Checkra1n ile Root Erişimi Mümkün

Checkra1n gibi daha yeni seçenekler, iPhone kullanıcılarının, iOS 13 cihazlarında root erişimini mümkün kılıyor.

Checkra1n ile Root Erişimi Mümkün

Checkra1n gibi daha yeni seçenekler, iPhone kullanıcılarının iOS 13 cihazlarında root erişimini mümkün kılıyor.

Checkra1n'nin sınırlamaları, cihazınızı her sıfırladığınızda, yeniden jailbreak yapmanız gerektiği anlamına geliyordu. Bu durum, her ihtiyacınız olduğunda bir PC veya Mac için oldukça yorucuydu. Ancak root yardımıyla checkra1n ile iOS çalıştıran bir iPhone için jailbreak yapmak mümkün hale geldi.

Jailbreak alt dizininde, kullanıcı yazılım için en son Linux desteği kullanıldı. Bu sayede köklü bir Android telefonunuz olduğu sürece, taşınabilir bir jailbreak çözümü için taşınabilir bir kit oluşturabilmeniz mümkün kılındı.

Nasıl Yapabilirsiniz?

Checkra1n ile Root Erişimi Mümkün

Öncelikle, Linux için checkra1n ikili dosyasını ve Android cihazınızın doğru µarch'ini indirin ve Idevice'iniz ile bağlayın. Daha sonra, terminal uygulamasını açın ve root erişimi elde edin. IDevice'inizi DFU moduna getirin ve tanınıp tanınmadığını kontrol edin. CLI modunda checkra1n komutunu çalıştırın.

Artık jailbreak yapmak için hazırsınız.

Jailbreak yapmak cihazınızın garantisini geçersiz kılacaktır. Bununla birlikte, yapılan son güncellemelerle birlikte jailbreak eskisinden daha az gerekli hale geldi. Yine de deneyip, denememek sizin kararınız.

YORUMLAR