Chevy Bolt Elektrikli Araç Satışında Zirvede!

Chevrolet'in elektrikli araç departmanı olan Chevy Bolt, Ekim ayında satışlarda Tesla'yı geçmeyi başararak liderlik koltuğuna oturdu. Ülkemizde çok fazla yaygın olmamasına rağmen, dünya genelinde elektrikli araçlara büyük bir ilgi bulunuyor. Bu sebepten dolayı da, pek çok araba üreticisi elektrikli otomobil sektörüne yönelmiş durumda.

Elektirikli araç denilince akla ilk gelen marka olan Tesla, bu ayki satış rakamlarında düşüş yaşadı. Chevy Bolt Ekim ayında toplam 2.871 model satarken, Tesla Model S ise sadece 1.120 adet satış rakamında kaldı. Durum böyle olunca da Ekim ayının en çok satanı Chevy oldu. Ayrıca Chevy Bolt ilk defa satışlarda Tesla'yı geçmeyi başardı. Ancak Tesla, toplam araç satışında hala zirvede. Bugüne kadar 20.750 adet elektrikli otomobil satmayı başaran Tesla'ya karşı Chevy Bolt 17.000 adet satış rakamına ulaştı.

Bunlara ek olarak Chevy Bolt'un bu ay lider olmasındaki en büyük etkenin ise, diğer markalara göre daha ucuz fiyatlandırmada bulunması. Teşviklerle birlikte bir Chevy Bolt modeli 30 bin dolar değerindeyken, Tesla'nın en ucuz modelleri 62 bin dolar seviyesinde. Yani yarı yarıya oluşan bu fark kullanıcıların da gözünden kaçmış değil. 

YORUMLAR