Chrome 46’da Kullandığımız Sekmelere Yeni Bir Özellik Geldi

Chrome 46’da Kullandığımız Sekmelere Yeni Bir Özellik Geldi

Chrome 46 güncellemesi özelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz. Yeni bir özelliğin tarayıcı sekmelerine geldiğini görüyoruz.

Yeni güncellenen Chrome 46 sürümünde Windows, Mac ve Linux platformlarda tarayıcı sekmelerine "Sekmenin Sesini Kapat" seçeneği eklenmiş. Chrome 46 aynı platformlarda “Ok Google” hizmetini de değiştirmiş ve kaldırmıştı.

“Sekmenin Sesini Kapat” seçeneği seçilen sekmenin üzerine sağ tıkladığınızda açılan menüden kullanılabiliyor. Bu seçenek seçilen her hangi bir sekmeden gelen sesleri kapatıyor, ya da açıyor. Google Chrome bu özelliği çoklu sekmelerle çalışan kişilerin o tarayıcı sekmesini açmadan ve bulunduğu sayfana ayrılmadan doğrudan müdahale edebilmesine olanak tanımış oluyor. Böylece kullanıcı açık sekmelerde oynatılan video veya müziklerin seslerini hızla kontrol edebiliyor.

Bu servis sesli reklamların arka planda ses kirliliği yaratmalarını engelliyor. Öte yandan sessizlik isteyebileceğiniz anlarda bunu hemen sağlayabiliyorsunuz. Chrome sürümünüzü güncellemediyseniz bunu Chrome Ayarlar/Hakkında kısmından gerçekleştirebilir, ya da Tamİndir linklerini kullanabilirsiniz. 

Yeni Chrome Güncellemesinde Windows, Mac ve Linux'larda OK Google Artık Sesle Çalışmayacak

YORUMLAR