Chrome App Launcher Resmi Olarak Yayınlandı

Chrome App Launcher Resmi Olarak Yayınlandı

Google, internette gezinmeyi çok daha pratikleştirecek bir gelişmeye imza attı. Chrome App Launcher adlı Windows uygulamasını yayınlayan Google, bu uygulama ile en sık kullandığınız Google hizmetlerini bir araya topluyor ve dilediğiniz anda uygulamanın özel panelinden bu uygulamarı kolayca çalıştırmanıza imkan tanıyor. Uygulama Windows görev çubuğuna ve masaüstünüze bir simge yerleştiriyor ve bu simge yardımıyla Goglle uygulamalarının listelendiği arayüz açılıyor. Chrome App Launcher'dan Chrome internet tarayıcısı, Gmail, YouTube, Google Drive servisleri, Google+ ve daha birçok hizmete erişim yapılabilmekte.

Chrome App Launcher tıpkı Chrome tarayıcı gibi çoklu hesap desteğine ve senkronizasyon imkanına sahip olarak gelmekte. Bu sayede aynı bilgisayarı kullanan kişiler tek tıklama ile kendi hesaplarındaki uygulamaları listeleyip bu uygulamaları kolayca başlatabilmekteler. Chrome App Launcher arayüzünde bir de arama çubuğu bulundurmakta, bu sayede Google hizmetlerinizi arama yolu ile tespit edebilmektesiniz.

Bir Google Chrome uzantısı şeklindeki Chrome App Launcher çalışmak için doğal olarak Google Chrome tarayıcısının yüklü olmasını gerektirmekte.

Google Chrome indirmek için:

Chrome App Launcher'ı buradan indirebilirsiniz:

Google Play 50 Milyar Uygulama İndirme Sayısını Geride Bıraktı

YORUMLAR