Chrome Tarayıcı 52’inci Sürümüne Güncellendi

Chrome Tarayıcı 52’inci Sürümüne Güncellendi

Google Chrome tarayıcı Windows ve Mac işletim sistemleri için bugün güncellendi. Bu güncellemeyle beraber Chrome sürüm numarası 52 oldu.

Dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Chrome'u gelişen web teknolojilerini neredeyse saniyesiyle takip ettiğinden dolayı en sık güncelleme alan tek tarayıcı olarak da tanımlamak mümkün. Dolayısıyla kullanıcı taleplerini hızla değerlendiren bir yazılım olarak ön plana çıkıyor. Bugün gelen 52.0.2743.82 sürümüyle birkaç yeniliğe imza atan tarayıcı, CSS desteğini ve performans ölçümlemeyi aktif etti.

Kendi web sitelerinde sayfaların yükleme sürelerini hızlandırmak isteyen geliştiricileri kapsayan CSS özelliklerini içeren güncelleme, bir takım avantajları da beraberinde getirecek. Bunun yanında CSS desteğinin Chrome'un 52'inci sürümünde çıkmasıyla, Opera 40'ın alfa sürümünün ardından ilk kez bir tarayıcıda yer buldu. Ayrıca PerformanceObserver API sayesinde geliştiriciler, Chrome'da toplamak istedikleri performans ölçütleri belirleyebilecekler.

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

YORUMLAR