Chrome Windows Phone'a Gelecek Mi?

Chrome Windows Phone'a Gelecek Mi?

Google'ın tarayıcısı Chrome hem masaüstünde hem de mobilde yaygın olarak kullanılıyor. Herkes kullanırken bundan mahrum kalan Windows Phone kullanıcılarına ne yazık ki bir süre daha iyi haber veremeyeceğiz.

Google, kendi işletim sistemi Android kullanıcılarını her zaman güncellemeler ve ürünleri konusunda ön planda tutarken, rakibi olmasına rağmen Apple'ı da besleyerek hem kullanıcı kitlesinin gönlünü kazanıyor, hem de bu geniş ekosistemden yararlanıyor. İş Microsoft ürünlerine gelince, masaüstünde Windows sürümlerini sürekli güncel tutan ve oradaki potansiyelden faydalanan Google, mobil için aynı politikayı izlemiyor. Google'ın dokümanlarının ve kaynaklarının yer aldığı Developer saydasında Windows Phone 8 için Chrome olmadığından yakınan birine yanıt veren Google geliştiricilerinden biri, bildiği kadarıyla böyle bir planın olmadığını, teknik altyapısı sebebiyle uygulamanın Windows Phone 8 işletim sistemine uyarlanamayacağını açıklamış. Lumia cihazında Google ürünlerinin olmadığından her ortamda yakınan kullanıcılar öyle görünüyor ki Google'ın şimdilik kaynak ayırmayı düşündüğü çoğunluğa ulaşamamış.

Google'ın şirket kültürünü alan geliştiricilerinin de yorumlarından anladığımız kadarıyla, mobilde Microsoft'u seçenler, Google ürünlerini kullanmak için belirsiz bir süre beklemek zorrunda kalacaklar.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Nerede Oy Kullanacağım?

iPhone 4S Şarj Cihazı Can Aldı

YORUMLAR