Chromebook iPad’den İlk Raundu Aldı

Chromebook iPad’den İlk  Raundu Aldı

Chromebook ile iPad arasında eğitim kurumları savaşı devam ediyor. İki marka arasında yaşanan savaş bir yana, kullanıcılar da ikiye ayrılmış durumda. 

Ancak bugün, Amerika’da çocuklarını okula yazdırmak isteyen ebeveynler sınıflarda hep aynı görüntüyle karşılaşıyorlar. Okul görevlileri içi Chromebook yüklü servis arabalarıyla sınıflarda çocuklara bu cihazları dağıtıyorlar. Hemen her sınıfta, her çocuğun elinde bir Chromebook var. Ders bittiği zaman çocuklar cihazlarını kapatıp tekrar aynı arabalara düzgünce yerleştiriyorlar.

Peki, ne oldu da Chromebook, iPad ile olan savaşta bu raundu aldı? Bu noktada Google işin lojistik ayağında çok başarılı olmuş. Amerika’da yılın üçüncü çeyreğinde okullara 715 bin Chromebook dağıtmayı başarmış. iPad ise hala 700 bin civarında dolaşıyor. Aradaki fark çok büyük olmasa da Google dağıtım hızıyla rakibine fark atıyor. Okullar, hızla teslim edilen Chromebook’ları doğal olarak tercih ediyorlar. Okulların yanı sıra Amerikan Milli Eğitim Bakanlığı’ da bu süratli ve zamanında dağıtımdan çok memnun ve özellikle Chromebook öneriyor.

Öte yandan Chromebook'un bir diğer avantajı 200 dolarlık fiyatıyla, 379 dolarlık Pad'e göre daha bütçelendirilebilir olması. iPad eğitim için kullanılan uygulamalarda da fiyat olarak pahalı kalıyor ve tercih şansını daha da azaltıyor.

Velilerin ortak görüşü ise “Chromebook yaratıcılık için ideal, iPad daha çok çocukları tüketime yöneltiyor” yorumunu yapıyorlar. 

LINE Sonunda iPad Uygulamasını da Yayınladı

Nvidia Tegra K1 İşlemcili İlk Chromebook: Acer Chromebook 13

Adobe Photoshop Chromebook İçin Geliyor

YORUMLAR