CIA Havadan Cep Telefonu Verisi Tarayıp Kopyalayacak

CIA Havadan Cep Telefonu Verisi Tarayıp Kopyalayacak

CIA ve ABD Adalet Bakanlığı teknolojik bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Elbette bu iki kurum bir araya geldiğinde özel yaşamların da tehlikeye giriyor olması kaçınılmaz oluyor.Terör suçlularının yerini belirlemek için kullanılan casus uçaklar şimdi de telefonların sim kartlarına ulaşarak tüm bilgileri kopyalamak üzere geliştiriliyorlar. Havadan drone’lar yardımıyla toplu ve nokta atışı cep telefonu verisi toplamak üzere geliştirilen teknoloji, pek çok veriyi hızla işleyecek donanıma da sahip olacaklar.

Baz istasyonlarının hedef alınarak gerekli verinin taranmasını sağlayacak olan teknoloji aslında ABD Savunma Bakanlığının elinde var. Ancak bunun kullanılıp kullanılmadığı konusunda kimsenin ağzını bıçak açmıyor. En azından Adalet Bakanlığı ve CIA bu konuda daha şeffaf. Böyle bir teknolojiyi hazırlayacaklarını ve bunun için drone kullanacaklarını net bir şekilde ifade edebiliyorlar.

Teröristlerin yerini net olarak belirleyebilecek olan bu teknoloji hem telefon lokasyonuna, hem verilere ve dolayısıyla tüm mobil aktivite geçmişine anında ulaşılmasını sağlayacak. Sade vatandaşın o sırada belirlenen bölgede yanlışlıkla geçiyor ya da ikamet ediyor olmasının ne gibi sonuçlar doğurabileceğini yakında gazetelerden öğrenebiliriz. 

En İyi Taşınabilir Antivirüs Programları

2014 Yılının Dudak Uçuklatan Güvenlik Açıkları

E-postalarınızın Takibini Nasıl Engellersiniz?

Android'in Gizli Kodları

YORUMLAR