Çiçeği Burnunda Vivaldi Web Tarayıcısı Spartan'a da Rakip Olacak

Çiçeği Burnunda Vivaldi Web Tarayıcısı Spartan'a da Rakip Olacak

Windows 10’nun iddialı Spartan Projesi sadece Chrome ile rekabet etmeyecek gibi görünüyor. Vivaldi tarayıcısı da önemli özellikleriyle dikkat çekiyor.

Vivaldi standart bir web tarayıcısı gibi görünse de içerisinde oldukça fazla özellik barındırıyor. Vivaldi uyumlu bir tasarımı, güçlendirilmiş yer imleri özelliği, hızlı erişim sağlaması, notlar alabilme özelliği, akıcı bir sekmeler, paneller, hızlı ve özelleştirilebilen klavye kısayollarıyla yerel ve özelleştirilebilen tamamen kullanıcı odaklı yeni nesil bir internet tarayıcısı olarak hizmet veriyor.

Windows ve Mac uyumlu Vivaldi, her iki platformda da sıkıntısız ve hızlı bir performans gösteriyor. Opera‘nın kurucusu ve eski CEO’su Jon Von Tetzchner’in, Opera’dan ayrıldıktan sonra kalabalık bir ekiple birlikte geliştirdiği yeni web tarayıcısı Vivaldi, özellikle web üzerinde dolanırken bütün sekmelerini tek ekrana sığdırmakta zorlanan kullanıcıları düşünerek hazırlanmış. Vivaldi'yi Opera’ya alternatif olarak tasarlayan Tetzchner, Spartan ile de rekabet edebileceğini açıkladı.

Vivaldi, kullanıcıların istedikleri bölüme kısa yolda erişmesini sağlayan hızlı komutlar ve hızla erişmek istedikleri sayfaları kişiselleştirebildikleri 'speed dial' (hızlı arama) özelliği ile internet üzerinde dolaşımı zevkli kılıyor. 

iPhone İçin Opera Coast WebTarayıcısıyla Tanıştınız mı?

Firefox Tarayıcı Üzerinden Görüntülü Sohbet Başladı

YORUMLAR