Çift Çekirdekli iPhone 6S'in Performansı 8 Çekirdekli Android Rakiplerini Ezdi Geçti!

Çift Çekirdekli iPhone 6S'in Performansı 8 Çekirdekli Android Rakiplerini Ezdi Geçti!

Eğer bir akıllı telefon satın alırken donanım gücüne öncelik veriyorsanız sayılardan çok ortaya çıkan sonuçlarla ilgilenmek en doğrusu olacaktır. Bu durumun bir örneği olarak iPhone 6S'i verebiliriz. Kısa bir süre önce Apple tarafından tanıtılan ve piyasaya sürülen iPhone 6S kağıt üzerinde bakıldığında çok da yüksek görünmeyen donanım özelliklerine sahip. iPhone 6S'in sahip olduğu çift çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM 2015 yılında çıkış yapan Samsung Galaxy S6 Edge+ ve Samsung Galaxy Note 5'in sahip olduğu özelliklerin çok altında. Samsung'un her iki amiral gemisi de 4 GB RAM ve 8 çekirdekli işlemcilerle donatılmış.

iPhone 6S'in 2015 yılının en güçlü Android akıllı telefonlarını performans anlamında ezip geçtiğini iddia ederken bu iddiayı AnTuTu'nun yeni donanım performans sıralamalarına dayandırıyoruz.  Mobil cihazlar için benchmark konusunda güvenilir bir kaynak olan AnTuTu'nun kendi sitesi üzerinde yayınladığı yeni performans sıralamalarında iPhone 6S, Samsung Galaxy S6 Edge+ ve Samsung Galaxy Note 5'i ikiye katlıyor: 

Sıralamaya bakıldığında 2014 yılında çıkış yapmış olan iPhone 6'nın da gayet iyi bir performans sergilediği görülebiliyor. iPhone telefonların bu başarısının altında ise donanım ve yazılım uyumunun yattığı söylenebilir. Telefonlarının işlemci ve yazılımını ince eleyip sık dokuyan Apple bu anlamda başarılı bir iş çıkarıyor. Android cephesinde ise durum biraz daha farklı; çünkü bu cihazlarda kullanılan mobil işlemciler farklı üreticiler tarafından geliştiriliyor, Android işletim sistemi ise her firmaya göre farklı şekilde yapılandırılıyor.

iPhone 6S Plus ve Samsung Galaxy Note 5 Karşılaştırması

YORUMLAR