Çiftlik Bank'ın Filmi Çıkıyor!

Kısa süre önce tüm Türkiye'nin gündemine oturan ve bir hayli konuşulmayı başaran Mehmet Aydın namıdiğer Tosuncuk'un sinema filmi geliyor. Filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenen İsmail Hakkı Koç tamamen eğlence amaçlı bir film yapmak istediklerini dile getirdi.

Pek çok kişiye ders olmasını isteyen ve aynı zamanda insanları eğlendirmeyi planlayan yapımcı ve yönetmen Hakkı Koç haberleri yakından takip ettiğini ve iki ay önce projeyi hayata geçirmeye karar vererek senaryoyu yazmaya başladığını belirtti. Başrol olarak da Burak Alkaş ve Fercan Bay'ı oynatmayı istediklerini söyleyen Koç, "Bu dolandırıcılıkların ülkemizde tekrar yaşanmasını engellemek istiyorum" dedi. Ayrıca filmin adı olarak Çift'lik Bank Tosun Firarda ismini uygun gördüklerini kaydetti.

Film çekimleri için hızla hazırlandıklarını ifade eden yapımcı, çekimler için başlangıç tarihinin temmuz ayı olarak belirlediklerini dile getirdi. Ayrıca Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve ABD'nin Miami kentinde çekim yapacaklarını söyleyen Koç, gerçekteki Tosun ile filmdeki Tosun'un aynı olmayacağını, bundan dolayı da filmin tahmin edilmesi zor bir sonu olacağını açıkladı.

"Tosun, Oynayacağım En Farklı Karakter Olacak"

Daha önceden  "Orço", "Müezzin Cemil" gibi karakterlerle tanınan ve pek çok kişinin sevdiği bir isim olan Burak Alkaş, bu filmdeki karakterin çok hoşuna gittiğini dile getirdi ve oynayacağı rolün zorluğundan bahsetti. Aynı zamanda kara mizahlı bir film olacağını dile getiren Alkaş, "Filme gelin, izleyin, görün ve bu dolandırıcılık hatalarına bir daha düşmeyin" dedi.

"Mağdur İnsanlarla Dalga Geçmeyeceğiz"

Filmin orijinal hikayeden biraz daha farklı ve eğlenceli olacağını belirten yapımcı Koç, "Özgün bir senaryo olması için 'tosun' karakterini birebir koymak istemedim. Bu karakter tahmin ediyorum devam filmi de çekecek. Duygu Özlen, Kadir Gültekin gibi isimler de rol alacak. Komedi filmi olacak ama mağdurlarla dalga geçen bir film olmayacak." dedi. Hatta mağdur insanların bile bol kahkahayla güleceğini belirtti. Ayrıca İsmail Hakkı Koç güldürürken düşündürmek istediklerini ve bunun için her türlü detaya önem vereceklerini dile getirdi.

Peki ya siz Çift'lik Bank Tosun Firarda filminin güzel olacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

YORUMLAR