Çiftlik Bank'ın Tosunu Dubai'de Görüntülendi

Mehmet Aydın Dubai

Çiftlik Bank’ın Uruguay’a kaçtığı iddia edilen firari kurucusu Mehmet Aydın, Dubai’de görüntülendi. Aydın’ın Dubai’nin en lüks hotellerinden birinde çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Çiftlik Bank isimli oyun tabanlı bir ponzi sistemi kuran ve katılımcılarından 1 milyar liradan fazla para topladıktan sonra kayıplara karışan Mehmet Aydın, Dubai’nin en lüks hoteli Atlantis The Palm’da görüntülendi.

Mehmet Aydın Dubai havuz keyfi

2017’nin ilk günlerde büyük bir popülerliğe ulaşan Çiftlik Bank, binlerce kişiyi kendisine çekmişti. Küçük bir oyuna dâhil olarak sanal hayvanlar satın aldığınız ve sanal hayvanlarınızın üretim miktarlarına göre para kazandığınız Çiftlik Bank, 2017’nin sonunda çatırdamaya başlamıştı. Vaat ettiği geri ödemeleri yapamayan ve bakanlıklar tarafından sıkıştırılmaya başlayan Çiftlik Bank, şubat ayında Mehmet Aydın’ın yurtdışına kaçmasıyla birlikte tamamen çökmüştü.

Ansızın ülkenin gündemine oturan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın ilk olarak Uruguay’a kaçtığı iddiaları ortaya atılmış ve Uruguay’dan belli belirsiz videolar, fotoğraflar gelmişti. Milliyet tarafından ele geçirilen yeni görüntülerdeyse Mehmet Aydın’ın Dubai’de yer alan Atlantis The Palm’da olduğu ortaya çıkarıldı.

Otelin “Aquaventure” adı verilen su parkında görüntülenen ve yanında Dubai’deki adamlarından biri olduğu belirtilen Mehmet Aydın’ın keyfi yerine görünürken, Bitcoin işlerine devam ettiği aktarıldı. İki farklı Bitcoin cüzdanında yaklaşık 10 milyon liralık Bitcoin bulunduran Mehmet Aydın, paralarını farklı cüzdanlara göndererek, değer kazandırmaya devam ettiği belirtildi.