Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın Türkiye'ye Getiriliyor

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı tarafından yapılan açıklamaya göre Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın Türkiye'ye getiriliyor. İşte tüm ayrıntılar!

Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın, dün Brezilya'nın eyaleti Sao Paulo'da teslim olmuştu. Aydın ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeye göre tosuncuk lakabı ile bilinen Mehmet Aydın Türkiye'ye getiriliyor.

Çiftlik Banka Kurucusu Mehmet Aydın Bu Akşam Türkiye'de Olacak

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın'ın bu sabah saat 09.50'de alındığını söyledi. Çatak tarafından aktarılan bilgilere göre Aydın'ı getirecek olan uçağın saat 22.30'da Türkiye'de olacak.

Çataklık, yaptığı açıklamada, "1 Temmuz'da Brezilya'daki başkonsolosluğumuza başvurarak teslim olmuştu. Hemen irtibata geçildi. Interpol dairesinden bir ekip de Brezilya'ya  gönderildi. Yerel prosedürler tamamlandıktan sonra bugün sabah 09.50 saatlerinde onu getirecek uçak hareket etti. Akşam Türkiye'de olacak" dedi.

Reklam İzleyerek Para Kazanma Vaadiyle Dolandırıcılık Yaptılar!
İNTERNET

Reklam İzleyerek Para Kazanma Vaadiyle Dolandırıcılık Yaptılar!

Reklam izleyerek para kazanma vaadinde bulunarak yüzlerce kişiyi dolandıran Ankaway yakalandı. Sistemi oluşturan Eren Düzyol, kayınbiraderi Halil Başoğlu ve yazılımcı Muhammet Satıroğlu ile birlikte 9 kişi hakkında dava açıldı.

2018'in başlarında Türkiye'deki çok sayıda vatandaşı dolandırarak yurt dışına kaçan Mehmet Aydın, Interpol'ün (Uluslararası Polis Komisyonu) "Most Wanted" (En Çok Arananlar) listesinde yer alıyordu. Interpol'ün sayfasında yer alan bilgilere göre 1991 yılında doğan Aydın, suçunu finans etmek için organizasyon kurma, elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığı ile hırsızlık yapma, kooperatif kurarak insanları aldatma, taahhüt vererek toplanan varlıkları aklamak ve vergi yasasının ihlali suçlamaları ile aranıyordu.

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, dün Brezilya Sao Paulo'da teslim olmuştu. Aydın, geçtiğimiz günlerde Sözcü'ye görüntülü olarak yaptığı açıklamada kendi hür iradesi ile en kısa süre içinde Türk yargısına teslim olacağını ifade etmişti. Aydın, Sözcü ile paylaştığı videoda kısa bir sürenin ardından ülkedeki Türk elçiliğine gideceğini söylemişti.

Tosuncuk lakaplı Aydın, videoda, "Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamalarını hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı" sözlerini kullanmıştı ve açıklamasına şu şekilde devam etmişti:

"Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum."

"Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur."

YORUMLAR