CİMER Çöktü mü? CİMER Başvurusu Nasıl Yapılır?

CİMER Çöktü mü CİMER Başvurusu Nasıl Yapılır

Vatandaşların talep, ihbar ve şikayetlerini doğudan Cumhurbaşkanlığına iletebilmesi amacıyla kurulan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani CİMER, yaklaşık 10 gündür hizmet veremiyor. Vatandaşlar sisteme girdiklerinde “Bir hata oluştu” mesajı ile karşılaşıyorlar.

Başbakanlık İletişim Merkezi tarafından Kasım 2016’da hayata geçirilen BİMER, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesiyle birlikte miadını doldurmuştu. CİMER ise halkın taleplerini ilettiği tek dijital platform olarak yoluna devam ediyor.

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı şemsiyesi altında oluşturulan bu platformda, bürokrasi başta olmak üzere birçok konuda istek, şikayet ve önerilerini doğrudan devletin en üst kademesine iletebiliyorlar.

cimer başvurusu nasıl yapılır

Devlet ile vatandaş arasında önemli bir iletişim köprüsü kuran CİMER, yaklaşık 10 gündür hizmet veremiyor. Sisteme giriş yapmak istediğinizde “Bir hata oluştu” mesajı ile karşılaşıyorsunuz. 

CİMER’e yapılan istek ve şikayetlerin milyonları aştığı söyleniyor. Sistemin her geçen gün artan yoğunluk sebebiyle çöktüğü tahmin ediliyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'nden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

CİMER Başvurusu Nasıl Yapılır?

CİMER’e istek ve şikayetlerini iletmek için yapmanız gereken şey oldukça basit. İlk olarak buradaki bağlantıya tıklayın. Ardından karşınıza çıkacak olan,  ad, soyad, annenizin evlenmeden önceki soyadı, cep telefonu numarası ve TC. kimlik numarası alanlarını doldurarak kimlik doğrulaması yapın. Daha sonra diledğiniz konuda şikayetlerinizi doğrudan Cumhurbaşkanlığına iletebilirsiniz.

Bunun yanı sıra CİMER şikayetlerinizi e-Devlet platformu üzerinden de yapabileceğinizi söyleyelim.

YORUMLAR