Çin, Amerika’yı Geride Bırakarak Apple’ın En Büyük Pazarı Oldu!

Çin, Amerika’yı Geride Bırakarak Apple’ın En Büyük Pazarı Oldu!

App Annie’nin paylaştığı bilgilere göre Çin, hızlı bir büyümeyle Apple’ın anavatanı Amerika’yı geride bırakarak şirketin yeni en büyük yazılım pazarı oldu.

Sadece birkaç ay önce Çin’deki sert düşüşüyle gündeme gelen Apple, App Annie tarafından paylaşılan yeni verilere göre sadece 3 ay içerisinde ülke içerisindeki yazılım bazlı satışlarını yüzde 15 oranında artırdı. Apple’ın bu başarısının ardından Çin, Amerika’yı geride bıraktı ve Amerika merkezli şirketin yeni en büyük yazılım pazarı oldu.

App Annie, Apple’ın bu başarısının çok önceden tahmin edilebilir olduğunu gösteren veriler de paylaştı. Bu verilere göre Apple, 2016 senesinin üçüncü çeyreği içerisinde sadece Çin’deki yazılım satışlarından 1.7 milyar dolar kazanmış ve son iki sene içerisinde Uzakdoğu ülkesindeki kazancını tam 5 kat artırmış.

Paylaşılan kazanç verilerinde oyunların ve uygulamaların büyük oranda payının olduğunu açıklayan App Annie, tüm kazancın yüzde 25’inin App Store oyunlarından, yüzde 50’sinin ise App Store uygulamalarından geldiğini açıkladı. Tabii ki oyun gelirinde Pokemon Go’nun payı da oldukça büyük.

Apple Çin'de Eriyor, Çinli Firmalar Yükseliyor

Çin Devlet Kurumları İçin Apple Kullanmayı Yasakladı!

Apple Geliştiricilere Bugüne Kadar 50 Milyar Dolar Ödedi

YORUMLAR