Cin Fikirli Kullanıcılardan Fazla Isınan Sony Xperia Z3+ Çözümleri

Cin Fikirli Kullanıcılardan Fazla Isınan Sony Xperia Z3+ Çözümleri

Geçtiğimiz ay Sony Xperia Z3+ hakkında can sıkıcı bir rapor yayınlamış ve cihazın çok ısındığı ileri sürülmüştü. Bu sıkıntıyı aşmak için Sony Xperia Z3+ kullanıcıları cin fikirler ürettiler.

Geçtiğimiz ay Xperia Z3+ modelleri hayal kırıklığı yaratmış ve kullanıcılar cihazın çok sındığından şikayet etmeye başlamışlardı. Bu aşırı ısınma sorunu ise Qualcomm’un Snapdragon 810 çekirdeği ile ilişkilendiriliyordu ki, bu sıkıntı HTC One M9’da da mevcut. (Sony Xperia Z3+ Hakkında Sıkıntı Veren Bir Gelişme: Ateş Gibi Isınıyor)

Ancak cihazdan bir şekilde memnun olan ve değiştirmek istemeyen Xperia tutkunları, kendilerince bu soruna kendilerince bir çözüm üretmekte zaman kaybetmediler. Kullanıcılar aslında cihazın alüminyum gövdesinin ısıyı dağıtması gerektiğini, ancak sırtının cam kaplı olmasından dolayı alüminyum kasanın bu işlevi tamamen yerine getiremediğini savunuyorlar. Bu durumda Snapdragon 810 çekirdeğinin bir problem olamadığını, tüm sorunun cam kaplamanın telefonun içindeki ısıyı hapsediyor olmasından kaynaklandığını düşünüyorlar. Aslında bir noktada çok da yanlış bir saptama değil. ancak Sony tarafından doğrulanmış da değil.

Kullanıcılar bu teoriden yola çıkarak, Sony Xperia Z3+ modellerinin cam sırtını alüminyum folyoyla kaplamaya başladılar. Sonuç olarak telefonun ısını biraz olsun engelleyebildiklerini düşünüyorlar. Yöntemle ilgili hem olumlu hem de olumsuz yorumlar var. Ancak sonuç ne olursa olsun yöntem telefonu son derece çirkin ve kullanışsız kılıyor.

Sony Xperia Z3+ Türkiye Fiyatı Belli Oldu, Fiyatı da Cihaz Kadar El Yakıyor

Xperia Z3 ve Xperia Z3+ Karşılaştırması

YORUMLAR