Çin'in iPhone X Modeli Tanıtıldı: Vivo X21

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Çinli telefon üreticilerinden olan Vivo, bir ilki gerçekleştirerek Singapur'da global lansmanını yaptı. Bu lansmanda X21 modelini sunan şirketin, tasarım olarak iPhone X'u klonladığı düşünülüyor.

Özellikle iPhone X ile hayatımıza giren çentik tasarımı pek çok Çinli üretici tarafından benimsendi. Vivo'nun da X21 modeline yerleştirdiği çentik ve ön ekran tasarımı iPhone X'u anımsatıyorken cihazın donanım açısında bir hayli güçlü olduğunu belirtmek gerekiyor. Ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olan modelde Full HD+ 6.3 inç ekran bulunuyor.

Qualcomm Snapdragon 660'tan gücünü alan modelde 6GB RAM yer alıyor. Bu özellikleriye dikkat çekmeyi başaran X21'de 128GB'a kadar dahili depolama seçeneği sunulmuş. Ayrıca arka tarafta çift kamera kurulumuna yer veren modelin 12MP f/1.8 diyafram ve 5MP f/2.4 diyafram açıklığındaki iki arka kamerasını tek 12MP'lik ön kamera destekliyor.

Son olarak Android 8.1 Oreo işletim sistemini barındıran X21'de 3200 mAh batarya bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca kamerada yapay zeka özellikleri sunabilen model Asya'daki birkaç ülkede 5 Mayıs'tan itibaren satışa sunulacak. Fiyat etiketi olarak da 600 dolar belirlenmiş durumda.