Çin Mucizesi PlayStation 4, Xbox One ve Android'i Bir Araya Getirdi

Çin Mucizesi PlayStation 4, Xbox One ve Android'i Bir Araya Getirdi

Çin kökenli teknoloji üreticilerinin sıkça popüler akıllı telefon ve tabletleri taklit ettiklerine şahit olmuştuk. Çinli üreticilerin bu azimli taklit çalışmaları sadece akıllı telefon ve tabletlerle de sınırlı değildi. Ev elektroniği, süper kahraman figürleri, tekstil, saat ve sayılamayacak daha birçok farklı ürün Çinli üreticiler tarafından kopyalanarak çok makul fiyatlara satışa sunuluyor. Bu durum halk arasında "Çin malı"kavramının oluşmasına da neden oldu ve Çin menşeili ürünlerin kötü bir şöhret elde etmesiyle sonuçlandı. Çin'de üretilen taklit ürünlerin bu kötü şöhreti yeni tanıtılan Fuze Tomahawk F1 oyun konsolu ile devam edecek gibi görünüyor.

Fuze Tomahawk F1 temel olarak Android işletim sistemini kullanan bir oyun konsolu. 140 $ civarında bir satış fiyatına sahip olan bu oyun konsolu hem görünüş, hem de içerik olarak Xbox One ve PlayStation 4 oyun konsollarını oldukça andırıyor. Oyun konsolunun kasasının görünüşü PlayStation 4'e çok benziyor, bunun yanında konsolun kullanıcı arayüzü de tıpkı PlayStation 4 arayüzüne benziyor. Konsolun kontrol cihazı ise Xbox One kontrol cihazının bire bir kopyası. Analog çubukların konumu, home tuşunun konumlandırması ve genel tasarım Xbox One kontrol cihazından farksız.

Peki Fuze Tomahawk F1, Xbox One ve PlayStation 4'ün beğenilen özelliklerini bir araya toplarken neden bu kadar ucuz? Bu sorunun cevabı konsolun donanımında yatmakta. Fuze Tomahawk F1 şu donanımsal özelliklere sahip:

- 4 çekirdekli 2.2 GHZ Nvidia Tegra K1 işlemci

- 852 MHz Nvidia Kepler grafik işlemci

- 4 GB 933 MHz DDR3 RAM

- 32 GB eMMC depolama alanı (konsolun Elite versiyonunda 500 GB depolama alanı)

- WiFi ve Bluetooth desteği

- HDMI, USB 3.0, Ethernet bağlantıları

- Android tabanlı Fuze OS işletim sistemi, OpenGL 4.4 ve OpenGL ES 3.1 desteği

Görüldüğü gibi konsolun donanımsal özellikleri PS4 ve Xbox One ile karşılaştırıldığında bir hayli düşük. Bu da bu oyun konsolunda oyunların grafik kalitesinin biraz daha düşük olacağını, mobil oyunlara yakın bir seviyede olacağını işaret ediyor.

Battlefield 1 GTA 5'e Taşındı

YORUMLAR