Cinayetin Sorumlusu Resident Evil!

Cinayetin Sorumlusu Resident Evil!

İngiltere kaynaklı bir gazete, bir adamın işkenceye maruz kalmasının ve cinayete kurban gitmesinin sorumlusu olarak korku ve hayatta-kalma türündeki Resident Evil serisini suçlu gördü.

Derek Blade, 44 yaşında, Great Yarmouth'daki apartman dairesinde su dolu küvetin içinde bulunmuş. Ricky Roys (20), Andrew Brown (42), and Helen Cooke (19) bu cinayetin sorumluları ve hepsi ayrı olarak 18 yıl mahkum olma cezası aldı.

Cesedi inceleyen patolojist, kurbanın 104 ayrı yerinden yaralandığını tespit etti. "Kurban inanılmaz bir acı ve aşağılanma yaşamış " sözleriyle patolojist tarafından tanımlanan bu cinayeti Resident Evil serisinin vahşetiyle kıyaslayan ve buradan yola çıkarak işlenen bir cinayetmiş gibi gösteren İngiliz basını ise oyuncu kesimin tepkisini çekti.

Yaşanan cinayetin ve işkencenin boyutu gerçekten çok ağır ve üzücü ama Resident Evil ile bir alakası olmadığı kesin. Gördüğünüz gibi sadece ülkemizde bu tarz video oyunlarından soğutma haberleri olmuyor, yabancı basında da bu geri kalmışlıklar devam ediyor.

YORUMLAR