Çin'de Cinsellikten Bahsedeceğimize Ben Sana Şarkı Söylesem Dönemi

Çin'de Cinsellikten Bahsedeceğimize Ben Sana Şarkı Söylesem Dönemi

Çin yerel sohbet kanallarında önünü alamadığı siber seks ve siber sarkıntılık olaylarına yumuşak bir çözüm uygulamaya karar verdi. Çin’de arkadaşlık siteleri bundan böyle yeni bir strateji ile hizmet verecekler. 

Çin’de sanal arkadaşlık siteleri oldukça rağbet görüyor. Çin, WeChat Yüzünden Skandallarla Boğuşuyor haberimizde de belirttiğimiz gibi libodosu yüksek bir Asya ülkesi olan Çin’de, siber ahlaksızlıkların son bulabilmesi için çok farklı bir yöntem uygulanmaya başlandı. Çin’in en çok tıklanan sanal arkadaşlık sitelerinde hizmet veren hostesler artık cinsel mevzulara girmiyor. Ancak bu konuyu açanlara şarkılar söylemeye başlayan hostesler üyeleri sakinleşmeye davet ediyorlar.

Çin’de yalnızlara hizmet veren sanal arkadaşlık sitelerinde buluşmak ve tanışmak mümkün olmuyor. Ancak bir hostes seçerek onunla gün içinde sohbet etmek mümkün. Bu yeni uygulama sohbetlerin cinsellik noktasına gelmesini engellemek üzere düşünülmüş.

Hostesler, ‘sekten bahsetmeyelim, ama tatlı tatlı flört edebiliriz neden sana yazdığım şu şarkımı dinlemiyorsun?’ ya da ‘Seksten bahsetmek yerine, benden ne kadar hoşlandığını neden çiçeklerle ifade etmiyorsun?’ şeklinde üyeleri satışa ve sakin olmaya yönlendirimeye çalışıyorlar. Bu sayede satılan hediyelerden kar payı alıyorlar aynı zamanda da web sitesinin geliri yükseliyor.

Çin’de bu tür web sitelerinin yüzde 95’i erkek üyeler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bu yeni yöntemin hem e-ticarete faydası, hem de Çin’in boğuştuğu siber sarkıntılık olgusunu yavaşlatacağı düşünülüyor.

Siber Suçlulardan Yeni Bir Keşif

Türkiye'de Siber Suçlular Ellerini Kollarını Sallayarak Dolaşıyorlar

Microsoft'tan Windows Phone'a Özel Arkadaş Bulma Uygulaması: Buddy Aware

YORUMLAR