Çin'de iPhone 6'nın 32 GB'lık Modeli Ortaya Çıktı!

Çin'de iPhone 6'nın 32 GB'lık Modeli Ortaya Çıktı!

iPhone 6 şüphesiz dünyanın en çok tercih edilen telefonlarından birisi. Apple bu başarılı cihazını tanıtalı 1 ay geçmesine rağmen Çin gibi bazı ülkelerde yeni yeni satışa çıkmaya başladı. Çin piyasasına yeni giren iPhone 6'da 32 GB hafıza alanı bulunması kullanıcıların dikkatini çekti.

Bildiğiniz üzere iPhone 6, 3 farklı boyutta depolama alanıyla satışa sunuldu. 16, 64 ve 128 GB olmak üzere üretilen ve seçimi kullanıcıların tercihine bırakılan bu başarılı telefonun 32 GB modelinin olmaması dikkat çekmişti. Depolama alanıyla fiyatı dolaylı olarak artan iPhone 6 için 16 GB az, 64 GB ise oldukça fazla geliyordu. Diğer serilerde alışkın olunan 32 GB modeli bu sene kullanıcılara uğramadı.

32 GB modelinin hiç üretilmediği düşünülüyordu fakat bugün gelen haberlere göre Çin'de bir perakendeci iPhone 6'nın 32 GB'lık modelini satmaya başladı. İddiaya göre perakendeci 32 GB'lık iPhone 6'yı 100 Dolar fark ile satıyor ve her isteyene vermiyordu. Sadece seçkin kişilere satılan bu cihaz diğer Apple kullanıcılarını biraz kızdırdı. Bu haberin çıkması üzerine Apple ile uzaktan ilişkisi olan bir şirket, test için biraz 32 GB hafızaya sahip iPhone 6 ürettiklerini dile getirdi. Test için üretilen telefonların satışa çıkması ise akıllarda soru işareti olarak kaldı.

iPhone 6'dan sonra iPad Air 2'ninde 32 GB'lık modeli olduğu ve bunun da sadece seçili perakendeciler tarafından satılacağı söylendi. Bu sadece bir iddia ama zamanla gerçeği öğreneceğiz.

İlginizi Çekebilir: Sadece boyutu büyük olan iPhone 6 Plus'ın Tamindir İncelemesi

iPhone 6 İle İlgili İşinize Yarayabilecek Yazılarımız:

YORUMLAR