Çin'deki Bir Restoranda Tüm İşi Robotlar Yapıyor

Çin'deki Bir Restoranda Tüm İşi Robotlar Yapıyor

Yemek yapan robot gördük, hatta evi temizleyen bile gördük. Fakat şimdiye kadar hiç bir restoranda çalışan robot görmedik. Bugün açıklanan ilginç haber ile tüm teknoloji sektörünün gözleri bu restorana çevrildi. Çin'deki bir restoranda neredeyse tüm işleri robotlar hallediyor.

Çin'in Kunshan şehrinde iş yapan bu restoran aslında Robot Restaurant, yani Robot Restoranı olarak anılıyor; nedeni ise restoranda çalışan bu ufak robot. Restoranın sahibi Song Yugang, insan garsonlardan değil de bu ufak robot garsonundan çok daha mutlu olduğunu, herhangi bir ücret ödemediğini ve kimsenin ondan izin istemediğini söylüyor. Robotun insanların yapabildiği her şeyi yaptığını ve hatta müşterilerle sohbet bile ettiğini söyleyen restoran sahibi, bize göre teknolojik konuda takdir edilesi bir işletmeci.

Peki ya mutfakta neler oluyor? Mutfak tarafında da yemekleri hazırlayan farklı bir robot olduğu biliniyor. Yani işletmeyi, tamamen robotlar yönetiyor.

Bize kalırsa robot kıyameti konusunda endişelenmeye başlamalıyız; zira yavaş yavaş aramıza katılmaya başladılar. İlginç teknoloji haberleri için bizi takip etmeyi unutmayın.

Türk Tasarımcı Beton Yiyen Robot Geliştirdi

YORUMLAR