Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Xiaomi, GoPro'ya Meydan Okuyor

Çinli Akıllı Telefon Üreticisi Xiaomi, GoPro'ya Meydan Okuyor

Xiaomi’nin uygun fiyatlı aksiyon kamerası Yi tanıtıldı. Şimdilik sadece Çin'de satılacak olan kamera fiyatı 64 dolarlık fiyatıyla çok yakında GoPro’yu tahtından edebilir.

GoPro’nun tüm özelliklerine sahip olan Yi, saniyede 60 kare 1080p çözünürlüğünde video kayıt edebiliyor. 16 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf da çekebilen kamera, f2.8 diyaframa sahip. Yavaş çekim ve Time Lapse çekim gibi özellikleri bulunan Yi, suyun altında da çalışıyor ve 40 metreye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadan işlevselliğini sürdürebiliyor.

Benzerlerinden çok daha ucuza satılan Yi Bluetooth ve Wi-Fi desteği de sunuyor. Bu özellikler sayesinde akıllı telefon ya da tabletle kablosuz olarak iletişim kurup video ve fotoğraf çekebildiği gibi cihazı uzaktan kumanda etmek de mümkün. Yi’nin çantasından hediye olarak bir selfie stick’de çıkıyor.

Şimdilik sadece Çin'de satılacak ürünün önümüzdeki günlerde dünyanın diğer ülkelerinde de piyasaya sürülecek. Öte yandan Xiaomi’nin ucuz ürünleri ilk olarak Rusya ve Avrupa pazarına çıkacak. Böylelikle Türk tüketicilerin bu ürünlere rağbet etmesi olası görünüyor. Özellikle GoPro ve Yi karşılaştırılırsa çok yakında herkesin elinde bir adet Yi görmek mümkün olacak gibi. 

Xiaomi’nin Amiral Gemisi Mi Note iPhone Taklidi mi?

Xiaomi'nin Maddi Değeri 45 Milyara Ulaştı!

Ünlü Telefon Üreticisi Xiaomi, Kullanıcı Bilgilerini Çalmakla Suçlanıyor

YORUMLAR