Çinli Arama Motoru Baidu Akıllı Bisiklet Üretecek

Çinli Arama Motoru Baidu Akıllı Bisiklet Üretecek

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin teknolojik gelişmelerde oldukça büyük bir yol kat etti. Ülke genel olarak çakma ürünleriyle meşhur olmasına rağmen performanslı ve ucuz cihazlar üreterek dünya çapındaki fikri değiştirdi. Buna örnek olarak, bir arama motorunun akıllı bisiklet üretme fikri Çin'in en şaşırtan projesi oldu.

Teknoloji gün geçtikçe gelişiyor ve insanlar için daha kullanılabilir bir hale getiriliyor. Sadece akıllı telefon üretmekle kalmayan bazı firmalar kullanıcıları için giyilebilir cihazlar üretmeye başlamıştı. Hatırlarsanız Samsung Gear VR'ı, Google ise Google Glass'ı üretmişti. İnsanlar bu ürünlere alışmaya çalışırken Çin'in popüler arama motoru Baidu, çok farklı bir projeye imza attı ve akıllı bisiklet üretme çabasına girdi. Tsinghua Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülecek olan bu projenin dünya çapında ilgi çekmesi bekleniyor.

Akıllı bisiklet Dubike ismiyle anılacak. Dubike'nin tasarımına çok özen gösterilmiş ve teknik özelliklerinin üzerinde ise oldukça fazla düşünülmüş. Bu akıllı bisiklet insanların sağlığını kontrol etmeye de imkan tanıyacak. Ulaşılan hızı, kat edilen yol miktarını, kalp atış hızını ve sayamadığımız birçok özelliğiyle güvenli bir şekilde spor yapmanızı sağlayacak. Dilerseniz size kısa yolları veya özel yapılmış bisiklet yollarını da gösterebiliyor.

Akıllı bisikletin ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı bilinmiyor. Bunun yanı sıra üretime başlama tarihi ve çıkış tarihi hakkında da herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Dünyanın İlk Akıllı Bardağı: Vessyl

Akıllı Telefonlar İçin Mini Güç Bataryası Projesi Yoğun İlgi Gördü 

YORUMLAR