Çinli Telefon Üreticileri Samsung ve Apple'ı Yakalamak Üzere

Çinli Telefon Üreticileri Samsung ve Apple'ı Yakalamak Üzere

Yayınlanan son raporlara göre Çinli telefon üreticileri Huawei, Xiaomi ve Oppo, ikinci finansal çeyrekte dünya çapında en çok telefon dağıtımı yapan şirketler arasına girdikleri gibi Samsung ve Apple'ın tahtını da zorlamaya başladılar.

Strategy Analytics isimli analiz şirketi, ikinci finansal çeyrekte telefon üreticilerinin mağazalara gönderdiği toplam telefon miktarını ve bunların hangi şirketlere ait olduğu gibi detayları içeren bir rapor yayınladı. Rapor, telefon üretimi ve dağıtımı sürecinin hala çok sağlıklı şekilde işlediğini bizlere gösterirken, sektörün geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre yüzde 6 artış sergileyerek toplamda 360.4 milyona ulaştığını da gösterdi.

Listeyi girmeyi başaran şirketler arasında en çok dikkat çekenleri ise Xiaomi ve Oppo oldu. Xiaomi, geçtiğimiz aylarda başlattığı Hindistan atağı ile büyük bir sıçrama gerçekleştirirken, telefon dağıtımını yüzde 58 gibi devasa bir oranda arttırdı. Oppo ise daha büyük bir atılım gerçekleştirirken, mağazalara gönderdiği telefonların sayısını yüzde 64 arttırdı ve pazar payını yüzde 8.2'ye getirdi.

İkincilik için Huawei'nin büyük çabası devam ederken, mağazalara gönderdiği telefon sayısında yüzde yedilik bir artış yakalayan Huawei, buna rağmen Apple'ın arkasında kalmaktan kurtulamadı. yine de büyük bir azimle yükselmeye devam eden şirket, pazar payı konusunda kendini geliştirmeye devam ederken, toplamda gönderdiği telefon sayısında da Apple'ın bir hayli yanına yaklaşmayı başardı.

Xiaomi Mi 5X Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Çift Selfie Kameralı Oppo F3 Plus'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Huawei, Mate 10 ile iPhone 8'i Yok Edecek

YORUMLAR