Çinliler Overwatch’u Kopyalayıp Mobil Platforma Uyarladılar

Çinliler Overwatch’u Kopyalayıp Mobil Platforma Uyarladılar

Blizzard’ın son “hit oyunu” Overwatch Çinlilerin gazabına uğradı. Çinli bir oyun yapımcısı Overwatch’u klonlayarak mobil platformlarda oynanabilir hale getirdi.

Çin’de yazılımcılar batının popüler yazılımlarını hemen kopyalamakta bir beis görmüyorlar. Bir uygulama ya da oyun batıda popüler olmayagörsün hemen Çinliler tarafından kopyalanıp farklı isimlerle piyasaya sürülüyorlar. Oldukça kalitesiz bir kopya olarak değerlendirilebilen Overwatch kopyasının adı Legend of Titan. Legend of Titan tamamen mobil cihazlar üzerinden oynanabiliyor.

Çinli firmanın iddiasına göre söz konusu oyun Blizzard’ın Overwatch’u daha piyasaya çıkmadan önce geliştirilme aşamasındaymış. Ancak bu iddianın da çok yersiz olduğu belli çünkü, Blizzard beta sürümüyle aylar önce 10 milyon oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Bu şartlar altında oyunun geliştirilme aşaması Legend of Titan’dan çok daha önceye dayanıyor. Ancak garip olan şu ki, Çinli yapımcı Xian Vulcan Network Technology, oyunun PR sürecine ve geliştirilmesine 2 milyon dolar harcadığını ifade ediyor, oyunu orijinal bir girişim olarak savunuyor. Firma Legend of Titan adında yeni mobil oyununun tanıtımını büyük bir sunumla yaptı.

Overwatch’un “kopyala yapıştır” usulü kopyalandığı oyunun tanıtım videoları YouTube’dan kaldırıldı. Activision’un bu videoları hemen engellediği görülüyor. 

Overwatch Yakında Konsollar Arası Oynanabilir

Blizzard, Overwatch'ın Porno Skandalını Engellemeye Çalışıyor

YORUMLAR