Citymapper Uygulaması, Artık Yolculuk Ücretini de Hesaplayabiliyor

Citymapper Uygulaması, Artık Yolculuk Ücretini de Hesaplayabiliyor

Şehir içi ulaşım uygulaması Citymapper, kullanıcılar için Şubat ayında hizmete girmişti. Hem Android hem de iOS platformlarda kullanılabilen uygulama, artık kullanıcıların cüzdanını da düşünüyor.

Citymapper, kullanıcılarının yapacağı yolculuk bedellerini de detaylı olarak bildiriyor. Citymapper uygulaması, tüm ulaşım araçlarını tek bir uygulamada toplayarak şehir içi ulaşım seçeneklerini "A ve B" noktaları olarak gösterebiliyor.

Güncellenen Citymapper, araç ve yolculuk süresi bilgilerinin yanına ödenmesi gereken seyahat ücret bedellerini de ekledi. Üstelik oldukça detaylı bir listeye de sahip. Uygulama otobüs, metro, Marmaray, tramvay, feribot gibi kart kullanılarak seyahat edilecek araçların yanı sıra, dolmuş ve minibüs ücretlerini de hesaplayarak kullanıcıların hizmetine sundu.

Sadece otobüs, metro, Marmaray, tramvay, feribot gibi İstanbul Kart ile binilebilen araçlar değil, özel bir hesaplama gerektiren dolmuş ve minibüs ücretleri de Citymapper uygulamasında görülebiliyor.

Citymapper, 30’dan fazla ülkede hizmet veriyor. Ancak uygulama prensip olarak hizmet verdiği kullanıcı sayısını hiçbir zaman açıklamıyor.

YORUMLAR