Civilization VI: Gathering Storm Paketi Birçok Yenilikle Geliyor

Civilization VI gathering storm

En sevilen strateji oyunu serilerinin başında gelen Civilization, yaklaşık iki yıl önce altıncı oyunuyla tekrar piyasaya çıkmıştı. Seriye birçok yenilik getiren Civilization VI için bugün yapılan açıklamayla oyuna Gathering Storm isimli bir eklenti paketi çıkarılacağı duyuruldu.

Civilization VI için piyasaya sürülmeye hazırlanan ikinci eklenti paketi Gathering Storm’a dair detayları paylaşan Firaxis ve 2K, paketin Windows kullanıcılarına 14 Şubat 2019 tarihinde sunulacağını belirtti. Mac ve Linux kullanıcılarının ise 14 Şubat’tan kısa bir süre sonra pakete kavuşacaklarının müjdesi verildi. Gathering Storm paketinin oyuna sadece yeni birlikler, kültürler, liderler ve teknolojiler eklemeyeceğinin altını çizen Fraxis, dünyanın işleme şeklini de tamamen değiştirdiklerini aktardı.

Daha Civilization VI ve daha önce Civilization oyunlarında hava durumları ve doğal felaketler oyunda yer almıyordu. Buna el atan oyun stüdyosu, hortumlar, seller ve volkan patlamaları gibi çeşitli doğan afetleri oyuna ekleme kararı aldı. Böylece oyuncuların yeni şehirler kurarken sadece çevredeki kaynakları dikkate almayacakları, yaşanabilecek doğal afetleri de tahmin ederek yerleşecekleri kaydedildi.

Gathering Storm değişiklikleri

İklim değişikliğinin etkilerinin de yaşanacağı eklenti paketinde, kurulan binaların kullandığı yakıt türleri de bulunacak. Kurulan ilk binalar fosil yakıtla çalışır hale gelecekken, ilerleyen zamanlarda yeşil enerjiye geçilmesi ve hava kirliliğinin azaltılması gerekecek.

Bir başka değişiklik ise tanıtım videosunda görebileceğiniz gibi Birleşmiş Milletler benzeri bir ittifak yapısı olacak. Oyuncular kurdukları ittifaklar ve yaptıkları iyiliklere göre değerlendirilecekleri gibi bütün milletlerin katıldığı toplantılar da düzenlenebilecek.

Gathering Storm paketiyle birlikte Civ VI’ya yeni senaryoların da ekleneceğini ifade eden Fraxis, Black Death ve Birinci Dünya Savaşı gibi senaryoların yeni paketle oynanabilir hale getirileceği verilen bilgiler arasında kendine yer buldu. Oyunu denemek için ise aşağıda bulunan Civilization VI indir butonuna basarak, oyuna ulaşabilirsiniz.