Civilizaton IV, iPad İçin Yayınlandı

Civilization 6 iPad

Gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunu serilerinden Civilizaton’ın son oyunu Civlization VI, bugün itibarıyla iOS platformu için piyasaya sürüldü. Oyunun yapımcısı Firaxis Games, Civilizaton 6’nın iPad üzerinden 60 dolar fiyat etiketiyle satın alınabileceğini açıkladı.

Civilization serisi ilk olarak 1991 yılında yayınlanmıştı. Ünlü oyun geliştiricisi Sid Meier’ın yapımcılığını üstlendiği bu oyun, çıktığı ilk günlerde 4X strateji türünün bir anda en popüleri olmayı başarmış, adından sıkça söz ettirmişti. Özellikle Civilization VI ile oyuncuların büyük beğenisini kazanan seri, bilgisayar oyuncularının vazgeçilmezleri arasına girmişti.

Bugün itibarıyla beklenmeyen bir açıklama yapan geliştirici Firaxis Games ise oyunun iPad üzerinden oynanabileceğini duyurdu. Böylece Civilization serisi ilk kez mobil platformlarda gerçek manada kendisine yer bulurken, oyunun iPad fiyatıysa büyük tartışma konusu oldu.

Çıkışa özel indirimiyle birlikte 60 dolardan 30 dolara düşen ve “60 dolarlık mobil oyun olur mu?” sorularına maruz kalan Civilization VI, yüksek fiyatına rağmen daha ilk günden büyük bir ilgi çekti. Civilization oyunları daha önce mobil platformlara özel olarak geliştirilen ve çizgi filmlere benzer grafiklere sahip olan bir başka yapımla çıkış yapmıştı. Oyunu denemek içinse hemen aşağıdaki indirme tuşuna basabilirsiniz.

YORUMLAR