Sanal Gerçeklik Teknolojisi Çizgi Romanlarda Ezber Bozacak

Sanal Gerçeklik Teknolojisi Çizgi Romanlarda Ezber Bozacak

Çizgi roman okurken, bir anda aksiyonun içine girmek ve yaşananları daha canlı görmek istediğiniz oldu mu? Madefire isimli uygulama, bunu sizin için kolaylaştırıyor ve okuduğunuz çizgi romanları sanal gerçeklik ortamına taşıyor.

Madefire, çocukken kurduğumuz hayalleri hala gerçeğe dönüştüremiyor. GearVR için ücretsiz olarak yayınlanan bu uygulama, çizgi romanları üç boyutlu hale getirmek yerine, çeşitli karelere ayrılmış olan romanları VR başlıklar ile daha okunası ve heyecanlı hale getiriyor. Şimdilik kendisine ait Motion Books, dediği belli başlı çizgi romanlar için bu teknolojiyi hayata geçiren uygulama, kimi serilerde resimlere küçük hareketler de ekliyor.

Madefire'ın kütüphanesinde şimdilik aradığınız her şeyi bulamıyorsunuz. Yine de Injustice: Year One ya da Madefire'a özel olarak çıkan Mono: The Old Curiosity Shop gibi başarılı çizgi romanları VR başlığınız ile okumanız mümkün. Ancak uygulamayı geliştiren ekibin yaptığı açıklamaya göre yıl sonuna doğru 10.000 kadar çizgi roman uygulamanın kütüphanesine dahil edilecek ve hepsi VR ile okunabilir olacak. Uygulamanın nasıl çalıştığını hemen aşağıda görebilirsiniz.

Samsung Gear VR İçin Kontrolör Geliştiriyor Olabilir

Google Android Cihazlar Üzerinden Çizgi Roman Okuma İşini Çözdü

YORUMLAR