Clash of Kings Forumları Hacklendi, Milyonlarca Hesap Bilgisi Tehlikede!

Clash of Kings Forumları Hacklendi, Milyonlarca Hesap Bilgisi Tehlikede!

Sizlere oyunlarla ilgili hep iyi haberler vermek isterdik ama ne yazık ki bazen başları beladan kurtulmuyor. Şimdi de dünyaca ünlü mobil oyun Clash of Kings'in topluluğundan kötü haber geldi. Çıkan haberlere göre Clash of Kings resmi forumlarından 1.6 milyon hesap hacklendi. 

Ünlü strateji oyunu Clash of Kings, toplam değeri 37 milyar doları bulan oyun pazarında hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip. Hal böyle olunca hackerların eylemlerine doğrudan hedef oluyorlar ve bulunan en küçük bir açık bile affedilmiyor. Son olarak Clash of Kings'in resmi forumlarından 1.6 milyon hesabın hacklenmesi kullanıcıları mağdur edebilir. Zira e-posta adresleri, kullanıcı adları, IP adresleri ve Facebook verilerini elde eden saldırganlar topluluktaki üyeleri epey korkuttu. 

Bir oyun forumunda bu tip bir saldırının gerçekleşiyor olması kullanıcıların mobil oyunlara güven düzeyini elbette düşürüyor. Uzmanlar ise geliştiricilerin güvenlik konusuna daha fazla dikkat etmesi gerektiğine değiniyor. Bakalım ilerleyen günlerde kullanıcı tepkileri nasıl olacak. 

Apple, Pokémon Go'nun Kendisine Kazandıracağı Para İçin Teşekkür Borçlu

Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı ve Pil Ömrü ile İlgili Önemli İpuçları


YORUMLAR