Clash Royale Milyar Dolar Kazandırabilir

Clash Royale Milyar Dolar Kazandırabilir

Uygulama analizleri yapan Newzoo, yayınladığı yeni raporda Clash Royale'in geleceğine dair veriler yayınlandı. O rapora göre Clash Royale, önümüzdeki günlerde Supercell'e getirisini 1 milyar dolardan yukarı çıkaracak.

Clash Royale, mobil oyunlar üreten Supercell'in Clash of Clans ve Boom Beach isimli çok tutulan oyunlarından sonraki girişimiydi. Diğer oyunlara nazaran çok farklı bir oynanış sunan Clash Royale, klasik kart oyunlarının temelini alıp, kule savunma oyunlarıyla birleştiriyordu. Daha çıkış gününden milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran oyun, ilerleyen günlerde daha da büyüyecek gibi duruyor.

Newzoo'nun mobil oyunların mart ayındaki durumuna dair yayınladığı raporda, önemli noktalardan bir tanesi de Clash Royale'di. Sadece bir ay içerisinde 110 milyon dolarlık net kar getiren oyun, en geç önümüzdeki yıl içerisinde toplam gelirini 1 milyar dolar üstüne çıkarma potansiyeline sahip. Ayrıca aylık 110 milyon dolarlık gelirin, uygulama mağazalarının yani Google Play, Appstore gibi mecraların uyguladığı kesintinin ardından elde edilen net kar olduğunu da belirten Newzoo, kesintiler olmaksızın elde edilen gelirin daha yukarılarda olduğunun da altını çizdi.

Buna rağmen raporda dikkat çekilen bir başka nokta daha vardı: Eğer Supercell, oyuncuların ilgisini oyunda tutacak adımlar atmazsa, beklenen gelirlerin hiçbiri gerçekleşmeyecek. Yani bir yıllık süreç içinde, oyunda herhangi bir değişiklik olmaz ve oyuncular hep aynı şeyleri görürse, ilk günlerde yaşanan büyük ilgi azalarak düşecek. 

Clash Royale İçin 12 Bin Dolar Harcadı

Clash Royale Türkiye'de de Rekor Kırmaya Başladı

Her Gün 100 Milyon Kişi Clash Royale Geliştiricisi Supercell'in Oyunlarını Oynuyor

YORUMLAR