Clash Royale Türkiye'de de Rekor Kırmaya Başladı

Clash Royale Türkiye'de de Rekor Kırmaya Başladı

Çıktığı günden bu yana Google Play ve App Store'da indirme rekorları kıran Clash Royale, ülkemizde de pek çok oyuncunun beğenisini toplamış durumda. Oyunda kurulan klan sistemiyle yüzlerce oyuncu, kendi topluluklarını temsil ederek oyun içi derecelendirmede birinciliğe oynuyor.

Geçtiğimiz ay dünya çapında çıkış yapan strateji oyunu Clash Royale, Supercell firmasının mobil oyunlardaki başarısını bir adım öteye taşımayı başardı. Firmanın bir önceki oyunu Clash of Clans'ın evrenine sahip ve o oyundan tanıdığımız karakterlerle bambaşka bir format yakalayan Clash Royale, mobil kulvarda popülerliğini koruyan kart oyunlarının formülünü bambaşka bir şekilde kendisine yedirmeyi başardı. Ayrıca oynanışın hızlı -maçlar 3 dakikayı geçmiyor- ve dinamik oluşu nedeniyle dünya çapında milyarlarca oyuncu çok kısa bir süre içinde Clash Royale'i indirmelerde zirveye çıkardı.

Clash Royale Türk Klanları Yükseliyor

Clash Royale, dünya geneli dışında ülkemizde de hızla popülerleşen bir konumda. Çıktığı günden bu yana dilden dile yayılan ve daha önceden Clash of Clans oyuncusu olmayanları bile ekran başına kilitleyen oyunda şimdiden 100'den fazla Türk klanı bulunuyor. Clash of Clans oyuncularının alışık olduğu klan sistemiyle 50 oyuncu bir çatı altında birleşip kendi klanlarını üst sıralara taşımaya çalışıyorlar. Clash Royale'in kart alışverişi sistemi sayesinde klan içi etkileşimin de artması oyuncuları genel anlamda birbirine bağlıyor gibi görünüyor. Herhangi bir oyuncu istediği klana giriş yapıp, klan arkadaşlarından ihtiyacı olduğu kartı isteyebiliyor; elbette oyundaki pek çok öge gibi bunun da belirli bir sınırı var ve sonrasında beklemek zorundasınız.

Clash Royale Klan sistemi nedir?

Klan sisteminden bahsetmişken şu anda yerel sıralama içerisinde birinci sırada "Ottoman Empire" isimli klan oturuyor. 20 binin üzerinde kupaya sahip klanda ciddi anlamda iyi oyuncular bulunuyor ve diğer Türk klanlarıyla ciddi bir rekabet söz konusu. Oyunda yaptığınız her maça bağlı olarak kupa kazanıp kaybetmeniz nedeniyle Clash Royale, rekabetçi ruhu da sürekli canlı tutup insanı "bir maç daha" yapmaya itiyor.

Clash Royale oyununu henüz denemediyseniz hemen aşağıdaki bağlantılardan mobil cihazınıza güvenli ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Ayrıca oyunu PC üzerinden oynama rehberimize de göz atmanızı öneririz.

Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Clash Royale Çıkışıyla Birlikte Zirve Yaptı ve Liste Başına Ulaştı

YORUMLAR