Cliff Bleszinksi Minecraft, Unreal ve Yeni Fikirleri Hakkında Konuştu

Cliff Bleszinksi Minecraft, Unreal ve Yeni Fikirleri Hakkında Konuştu

Epic Games'ten Cliff Bleszinksi geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda Jazz Jackrabbit, DayZ, Minecraft ve yapı olarak Skyrim'e benzeyen bir bilim-kurgu oyunu yapmak hakkında düşüncelerini paylaştı.

Gears of War serisinin yaratıcısına eski oyunlarından Jazz Jackrabbit'in yeni bir versiyonu olacak mı sorusu sorulduğunda, Bleszinksi:

"Yakın zamanda olmayacak. Gears of War ve Infinity Blade gibi başarı sağlayan harika serilerimiz var. 2D bir oyun yapıp bunu satmaya çalışmak biraz riskli bir hareket olur." cevabını verdi.

Unreal'in PC geleceği hakkında sorulan soruyaysa verdiği cevap Skyrim hayranlarını heyecanlandıracak cinstendi.

"Unreal'la ilgili düşünürken aklıma bir fikir geldi. Son zamanlarda gittikçe Bethesda fanı olmaya başladım. Bu yüzden Unreal'ın yeniden yapımının Skyrim benzeri bir bilim-kurgu olma ihtimalini düşünmeden edemedim. Tabii daha fazla aksiyon olacak ama keşfetme duygusu da oyunun önemli bir parçası olacak. Bunların hepsini de daha önce hiç görülmemiş bir görselikle buluşturmaksa, harika olurdu."

Cliff Bleszinksi konuşmasının devamında DayZ ve Minecraft gibi indirilebilir oyunların gücünden bahsetti.

"DayZ'yi oynama şansı bulamadım ama videolarını seyrettim. Seyrettiğim videolar çok hoşuma gitti. Oyun hayatta kalma ile sosyalleşme temalarını birleştiriyor.

Bir kaç kişi biraraya geliyor, harika bir fikir buluyor ve bunu internete koyarak patlama yapabiliyor. Daha önce örneklerini görmüştük ancak son zamanlarda gittikçe yaygınlaşıyor."

Bleszinksi, Minecraft içinse:

"Karım ve ben aylardır Minecraft'a takıldık kaldık. Çok zekice, Notch'a ve ekibi Mojang'a büyük saygım var. Ve şu an bunun gibi eşi benzeri olmayan yapımların gelişmesi için harika bir fırsat olduğunu düşünüyorum." cümlelerini kurdu.

Eğer Bleszinksi'nin bahsettiği Minecraft'ı merak ediyorsanız Minecraft İncelememizi okumayı unutmayın!

YORUMLAR