Clippy Cortana ile Beraber Office'e Geri Dönüyor

Clippy Cortana ile Beraber Office'e Geri Dönüyor

Clippy'i hatırlıyor musunuz? 2000’li yılların başında bu minik uygulama Office programlarını kullanırken baş vurduğumuz animasyonlu bir yardım masasıydı. Yeni Office projelerinde Clippy’i tekrar görebilmemiz mümkün, hem de Cortana desteğiyle.

İlk olarak Office 97 ile tanıştığımız Clippy'nin amacı da yeni Office kullanıcıları için ipuçları ve açıklamalar sunmaktı, ama Microsoft, yoğun konsantrasyon gerektiren ofis çalışmalarını sık sık böldüğü şikayetini değerlendirerek daha sonraki Office sürümlerinde Clippy’i gözden çıkarmıştı.

Öte yandan biliyoruz ki, Windows 10 sürümü kişisel yardımcı Cortana'ya çok önem veriyor. Cortana, Windows 10 işletim sistemi kullanacak herkesin yardımına koşacak şekilde tasarlandı ve geliştirilmeye devam ediyor. Cortana ile işlerinizi kolaylaştırmak ve en çok önemsediğiniz şeylerden her zaman haberdar olmanız son derece kolaylaşıyor. Ama Office programları söz konusu olduğunda Cortana yalnız başına hareket etmeyecek.

Windows 10 için hazırlanan ve güncellemeleri çok yakında başlayacak olan Office sürümlerinde Cortana ve Clippy birlikte çalışacaklar. Yardıma ihtiyacınız olduğu zaman çağırabileceğiniz bu iki yardımcı öğe Windows 10’un kullanıcı kişisel deneyimlerine artı bir destek vereceğini düşünüyor.  

Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak

Windows 10'u Hızlı ve Zahmetsizce Kurun

Windows 10 Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Kişisel Asistan Cortana ile Tanışın

Cortana, Windows 10 İle PC'lere Giriş Yapacak

YORUMLAR