Cloudflare, Siteleri DDoS Saldırılarına Karşı Ücretsiz Koruyacak

Cloudflare, Siteleri DDoS Saldırılarından Ücretsiz Koruyacağını Açıkladı

İnternet sitelerinin hız, güvenlik ve performansına yardımcı olan Cloudflare, yedinci yaş kutlamasına özel kullanıcılarına büyük jest yaptı. Siteleri DDoS saldırılarına karşı ücretsiz koruyacağını açıklayan şirket, saldırıların boyutuna bakılmaksızın bu hizmeti vereceğini duyurdu. 

Birisi internet sitenizin trafiğini patlatarak onu ele geçirmeye çalışırsa artık merak etmeyin, Cloudflare sizi ücretsiz olarak koruyacağını açıkladı. Saldırının boyutuna bakmaksızın kullanıcılarını koruyacağını ve saldırıları engelleyeceğini belirten şirket, çoğu saldırının önüne geçebilecek kadar güçlendiklerini vurguladı.

Cloudflare'in ücretsiz planlarında yer alan kullanıcıların dahi yararlanabileceği bu özelliğin, üçüncü ve dördüncü katman (yaygın olan protokol saldırıları) DDoS ataklarının önüne geçmesi bekleniyor.  Yedinci katman saldırılardan korunmak içinse aylık 20 dolardan başlayan profesyonel plana geçilmesi öneriliyor.

Cloudflare daha önce Neo-Nazi blogunu ağından kaldırmasıyla gündeme gelmiş ve kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştı. Yedinci yılına özel yaptığı bu jest ise sektördeki herkesin hoşuna gidecekmiş gibi görünüyor.

YORUMLAR