Clubhouse Android Sürümü Geliyor!

Clubhouse Android'e oldukça yakın bir zamanda gelebilir. Yeni paylaşılan bilgiler, uygulamanın Android sürümünün ne aşamada olduğunu da gün yüzüne çıkardı.

Clubhouse Android'e ne zaman gelecek? Bu soru, uzun bir zamandır Android işletim sistemli akıllı telefon sahiplerinin merak ettiği bir soru olmaya devam ediyor. Şirkette işe alınan Android geliştiricisinin attığı tweet ile sosyal medya kullanıcılarının cevabını en çok merak ettiği sorunun yanıtı da ortaya kısmen çıktı.

Clubhouse Android'e Ne Zaman Gelecek?

Şirketin kurucu ortakları Paul Davison ve Rohan Seth, pazar günü yaptıkları açıklamada Clubhouse uygulamasının haftalık 10 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurmuştu. Uygulama şu an yalnızca iOS kullanıcılarının kullanabildiği bir uygulama olmasına rağmen haftalık 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olması, onun ne kadar popüler bir uygulama olduğunu başarılı bir şekilde gözler önüne sermişti.

Sosyal medya platformları içerisinde belki de TikTok'tan bile hızlı büyüyen sosyal medya uygulaması bir Android yazılım geliştiricisini işe aldı ve şirketin Google'ın mobil işletim sistemine özel bir sürümün de geliştirilmeye başlandığını işaret etti.

Clubhouse'un bünyesine Android geliştiricisi olarak katılan Mopewa Ogundipe, salı günü kişisel hesabı üzerinden bir tweet paylaştı. Ogundipe, hesabında paylaştığı tweette şu ifadelere yer verdi:

"Bugün @joinClubhouse'daki ilk günümdü. Beni tanıyorsanız muhtemelen sadece iOS uygulamalarına dair düşüncelerimi biliyorsunuzdur. Bu yüzden Clubhouse'un Android'e taşımak için ekibe katılmaktan heyecan duyuyorum."

CNBC'nin haberine göre Clubhouse ilk olarak Mart 2020 tarihinde piyasaya sürüldü ve o zamandan bu zamana şirket Silikon Vadisi'nin en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Sosyal medya uygulamasındaki kullanıcılar, yeni teknolojiler ile ilgili konuşmak, popüler kültürü tartışmak, Elon Musk gibi konuşmacıları dinlemek, onlara soru sormak ve aklına gelebileceği herhangi bir konu hakkında sesli olarak sohbet etmek için odalarda toplanabiliyor.

Uygulama yalnızca davet edilen iPhone kullanıcılarının kullanabildiği ve Android kullanıcılarına açık bir uygulama olmamasına rağmen haftalık 10 milyondan fazla aktif kullanıcı elde ederek Silikon Vadisi'nin en başarılı uygulamalarından biri oldu.

Clubhouse'un kurucu ortakları Paul Davison ve Rohan Seth, uygulamanın ulaştığı haftalık aktif kullanıcı sayısını pazar günü kendi uygulamaları üzerinden duyurdu. Bu, uygulamanın aktif kullanıcı sayısının 24 Ocak'taki haftalık 2 milyon aktif kullanıcı sayısının 5 katına ulaştığı anlamına geliyor.

Clubhouse Android versiyonunun ne zaman çıkacağı henüz belli değil fakat şirketin Android yazılım geliştiricilerini ekibe dahil etmeye başlaması, uygulamanın yakın bir zamanda Android kullanıcılarıyla da buluşturulacağını gösteriyor.

Sadece Davetlilerin Girebildiği Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?
MOBİL

Sadece Davetlilerin Girebildiği Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?

İlk ortaya çıkışının üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra internet kullanıcılarının büyük bir kısmının ilgisini üzerinde toplayan Clubhouse nedir ve nasıl kullanılır? Bu sosyalleşme uygulamasına katılmak için davet koduna mı ihtiyacımız var? İnternet kullanıcılarının kafasında oluşmuş bütün soru işaretlerini giderecek cevaplara yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR