Coca-Cola Corona Virüsü Tehlikesi Altında

Büyük firmalar, ürünlerinin üretimini Çin’de yapıyordu. Ancak son zamanlarda Çin’de ve diğer ülkelerde yaşanan corono virüsü birçok markayı ekonomik anlamda olumsuz etkiledi. Bu markalardan birisi de Coca-Cola.

Birçok markayı olumsuz etkileyen corona virüsü, şimdi de Coca Cola’yı etkiliyor. Hem ucuz iş gücü hem dd büyük sanayisi nedeniyle çoğu marka ürünlerini Çin’de üretiyordu. Şimdi ise, corona virüsünün ortaya çıkmasıyla dengelerde işte.

Büyük firmalar, ürünlerinin üretimini Çin’de yapıyordu. Ancak son zamanlarda Çin’de ve diğer ülkelerde yaşanan corono virüsü birçok markayı ekonomik anlamda olumsuz etkiledi. Bu markalardan birisi de Coca-Cola. Şirket virüs nedeniyle büyük zorluklar yaşıyor.

Coca-Cola, Corona virüsü tehlikesi devam ediyor

Çin kaynaklı tatlandırıcıların üretim ve ihracatında gecikmeler ortaya çıkıyor. Bu problemler, Coca-Cola Zero ve Coca-Cola Light üretiminin azalmasına ve stokların bitmesine kadar işi götürebilir.

Bu virüs, ABD ekonomisini önemli ölçüde yıpratıyor. Bu durum ABD’nin ötesine geçildiğinde, sevilen bir içeceğin üretimi de olumsuz olarak adeta mahvedecek. Diyet kolalar bu şirketin en fazla tercih edilen içecekleri arasında yer alıyordu.

Kuruluş, pazartesi günü yayınlanan yıllık raporunda, şu anda bu iş kesintisinin geçici olmasını beklediklerini söyledi. Ancak gecikme süresinin uzaması durumunda şirketin stokları eritmeye başlayacak. İşte tam da bu nedenden dolayı büyük tedirginlik var. Sizce şirket bu tehlikelerden kurtulabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR