Çocuklara Özel YouTube Kids Uygulaması Geliyor

Çocuklara Özel YouTube Kids Uygulaması Geliyor

Popüler video platformu YouTube, USA Today'in haberine göre 23 Şubat'ta çocuklara özel geliştirilen YouTube uygulaması "YouTube For Kids"i çıkarmaya hazırlanıyor. Çocukları hedefleyen yeni uygulama üzerinde kullanım kolaylığı ve ailelerin çocuklarının YouTube kullanımını kontrol edebilmesi ile ilgili özellikler bulunuyor.

İlk olarak 2014 yılının Mart ayında haberleri çıkan fakat Google tarafından Aralık ayında onaylanan çocuklara özel YouTube uygulamasının çıkmasına ramak kaldı. Ücretsiz olacak olan uygulamanın ilk olarak sadece Android versiyonu yayınlanacak.

Yapılan habere göre YouTube For Kids uygulaması ile çocuklar YouTube üzerinde ister yazılı ister sesli video araması yapabilecek. Bunun nedeni ise ufak yaştaki çocukların Android telefon ve tablet üzerinde yazı yazma zorluğu yaşaması yada yazı yazmayı bilmiyor olmaları. Böylece konuşarak da istedikleri videolara YouTube üzerinde ulaşabiliyor olacaklar.

Çocuklara özel video önerilerinde bulunacak olan uygulama sayesinde çocuklar YouTube'u daha güvenli kullanabiliyor olacaklar. Böylece ailelerinde içleri biraz daha rahat edebilir. Çünkü YouTube bu uygulama üzerinde çocukların arama yapması hoş olmayacak kelimelerin aranmasına izin vermeyecek. Ayrıca aileler zaman sınırlaması özelliği sayesinde çocularının ne kadar süre uygulamayı kullanabilecek olduğunu limitleyebilecek. Böylece çocuğunuzun ne kadar süre daha YouTube'da vakit geçirebileceğini sınırlayabiliyor olacaksınız.

YouTube üzerinde aile ve çocuk eğlence videolarının izlenme rakamlarında görülen büyük artış nedeniyle böyle bir uygulama geliştirdiği düşünülen YouTube'un oldukça güzel bir hamle yaptığını söyleyebilirim. Çocuklara özel YouTube uygulamasının Android dışındaki diğer versiyonlarının ne zaman çıkacakları yada çıkıp çıkmayacakları hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Reklamsız YouTube için Abonelik Sistemi Geliyor Mu?

YORUMLAR