Çocukların İnternet ve Oyun Bağımlılığına Karşı Kampanya Başlatıldı

Çocukların İnternet ve Oyun Bağımlılığına Karşı Kampanya Başlatıldı

Change.org sitesi üzerinde başlatılan ‘Eğer sizin veya bir yakınınızın çocuğu internet oyun bağımlısıysa bu kampanyayı imzalayın’ başlıklı kampanya, başta LOL olmak üzere tüm internet oyunlarını hedef alıyor.

Çocuk doktoru Doç. Ercan Tutak tarafından başlatılan kampanya açıklamasında, internet oyunlarının çocukların geleceğini tehdit ettiğini, onları tutsak haline getirdiğini ve gerçek hayattan kopararak sanal alem içine gömülmelerine sebep olduğunu savunuyor.

En başta dünyaca ünlü internet oyunu ve aynı zamanda e-spor dalı sayılan League of Legends’ı suçlayan Tutak, bu oyunların çocukların ders başarısını düşürdüğünü, sağlıksız beslenmelerine sebep olarak şişman ve düşünmeden yaşayan bir gençliğin doğmasına sebep olduğunu savunuyor. Tutak, Change.org’ta oluşturduğu kampanyasında insanlara:

Çocuklarımızı ve dolayısıyla ülkemizin geleceğini mahveden ve eğitim adına hiç bir olumlu yönü olmayan başta LOL oyunu olmak üzere benzer online oynanan oyunlara erişimin yasaklanması ve bu tür oyunların herhangi bir kurum tarafından teşvik edilmesinin önüne geçilmesi için gereğini ülkesini ve bu ülkenin geleceğini yani çocukları sevenlerden arz ediyorum.” şeklinde sesleniyor.

Yalnız benden söylemesi, LOL’cüleri kızdırmayın. Malum, ne ilişkiler bitti ne aile trajedileri yaşandı bu oyun uğrunda. Vallahi siteyi bile patlatırlar, sonra uyarmadı demeyin. Şimdilik bin 400 imzaya ulaşan kampanyayı buradan inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR